Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Venemaa president Vladimir Putin kuulutati Venemaal põhiseaduse muudatuse rahvahääletuse võitjaks juba 5 tundi enne hääletuskohtade sulgemist, kuna selleks ajaks olid oma poolthääle andnud 73 protsenti hääletanutest.

Uus põhiseadus võimaldab Putinil jääda Venemaa troonile kuni 2036. aastani, mil ta on 83-aastane. esialgsetel andmetel toetas uut põhiseadust 73 protsenti hääletanutest, vahendab Daily Mail.

Putin on olnud praeguseks võimul üle 20 aasta ja põhiseaduse muudatus võimaldab tal olla võimul kauem kui Jossif Stalin. Põhiseaduse muudatus annab ühtlasi Putinile suurema võimu parlamendi laialisaatmiseks ja mõjutada kohtunikke ning prokuröre.

Referendum pidi algselt toimuma 22. aprillil, aga see lükati koroona tõttu edasi. Hääletusjaoskonnad olid avatud nädal aega enne referendumi ametlikku päeva 1. juulit.

Uue põhiseadusega kehtestati lisaks miinimumpalk ning pensionide sidumine inflatsiooniga, samuti keelustati samasoolised abielud. Kriitikud on tembeldanud põhiseaduse muudatuse Putini katseks jääda võimule kuni surmani.

Kommentaarid

Viimased uudised