Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Vene lennuk SU-27. Foto: Briti kaitseministeerium

Pärast seda, kui eile kolmapäeval oli ajakirjanduses juttu Läänemerel toimuvast NATO suurõppusest Baltops, andsid Vene relvajõud teada hävitajate Su-24, Su-27 ja Su-30 saatmisest õppuste piirkonda.

Venemaa president Vladimir Putin ehmatas ilmselt ära. Venemaa ja Lääne suhted on teravnenud pärast 2014. aastast, mil Venemaa hõivas Krimmi poolsaare ja toetab separatiste Ukraina idaosas.

Läänemerel on käimas suur sõjaline õppus Baltops 2020, millest võtab osa 28 laeva, 28 lennukit ja 3000 sõjaväelast 19 riigist. Esimest korda 49 aasta jooksul ei osale õppusel maaväed, seda koroonaviiruse nakatumisohu tõttu. Õppust juhitakse NATO uuest juhtimiskeskusest, mis asub Portugalis Lissabonis, vahendab Daily Mail.

Õppus algas 6. juunil ja kestab kuni 16. juunini. Õppus viiakse läbi kahes faasis: esimeses harjutatakse eri riikide sõjaväelaste koostööd, teises testitakse ohtudele reageerimise võimekust.

Baltops on iga-aastane suurim NATO õppus Läänemere piirkonnas. Sellel osalevad sõjaväelased USA-st, Ühendkuningriigist, Prantsusmaalt, Saksamaalt ja Balti riikidest – Eestist, Lätist ja Leedust. Need riigid on kõige suuremas ohus Venemaa võimaliku agressiooni puhul.

Viimased uudised