Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Punane Rist

Punase Risti teatel purunes maavärinates enam kui 47 tuhat hoonet, sealhulgas 15 haiglat. Vigastatud on üle 105 tuhande inimese ja hukkunuid tänase seisuga üle 35 tuhande.

Vahemikus 6. kuni 14. veebruarini on registreeritud 3170 järeltõuget. Kogu piirkonnas hinnatakse praegu hoonete konstruktsioone. Inimesed, kes on kodukandist lahkunud, kardavad tagasi pöörduda, kuna pelgavad uut tugevat maavärinat. Vajadus vaimse esmaabi ja psühholoogilise toe järele on väga suur.

Piiratud on juurdepääs joogiveele. Türgi Punane Poolkuu on jaganud 15 miljonit pudelit vett ja 2 miljonit sooja jooki ning valmistanud enam kui 25 miljonit sooja söögi portsjonit, lisaks 10 miljonit toidupakki. Toitlustuse tarbeks on katastroofipiirkonda viidud 342 mobiilset kööki ja 86 toidujagamisveokit.

Kuna paiguti puudub juurdepääs tualett- ja pesuruumidele on suur vajadus hügieeni- ja desinfektsioonikomplektide järele. Üha sagenevad teated kiiresti levivast kõhulahtisusest. Kuna mitmed haiglad on hävinenud, pingutatakse selle nimel, et luua piirkonda meditsiiniabi ja tervishoiuvõimalusi. Samuti kutsutakse kõiki, kes vähegi saavad, vigastatute tarbeks verd andma – avatud on mitusada vereloovutuspunkti.

Tõsine ja kasvav probleem on lastekaitse, kuna paljud lapsed on vanematest eraldatud, nende isikud tuvastamata ning varjupaigad ülerahvastatud.

Türgi maavärinates kannatanud vajavad tuge veel pikka aega. Eesti Punane Rist kogub abistamistegevuse toetamiseks annetusi veebruari lõpuni, pärast mida jõuab kogutu Türgi Punase Poolkuuni. Türgi Punase Poolkuu töötajad ja vabatahtlikud, kokku enam kui 5500 inimest, on paljud ise pärit purustatud piirkondadest ning kaotanud oma kodu ja ka lähedasi. Ometi tegutsevad nad ööpäev läbi selle nimel, et pakkuda ellujäänutele eluhoidvat abi.

Annetada saab Punase Risti kodulehe kaudu: https://redcross.ee/anneta/turgimaavarinad/.

Viimased uudised