Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Klassikaline puhas uudis on hakanud eesti ajakirjandusest kaduma ja seda on hakanud asendama nõukogulike sugemetega artikkel, kus vasakpoolsete ajakirjanike isiklikud arvamused ja hoiakud kumavad läbi, rääkis ajakirjandusõppejõud ja Postimehe ajakirjanik Priit Pullerits „Vikerhommikus”.

„Pilt on väga halb kahes suhtes. Online-ajakirjandus soosib kiirust, mistõttu on palju vigu – nii trükivigu kui ka faktivigu. Teine väga kurvaks tegev tendents on see, et klassikaline puhas uudis on juba ammu hakanud eesti ajakirjandusest kahetsusväärselt kaduma ja seda on asendanud nõukogulike sugemetega artikkel, kus ajakirjanike arvamused, hoiakud ja suhtumised kumavad läbi. Kumavad vastuvõetamatult minu jaoks läbi. Kumavad vastikult läbi. Ma ei näe enam asjatundlikke ja erapooletuid ajakirjanikke, aga ma näen asjatundlikke ja sotsiaalseks sõdalaseks muutunud ajakirjanikke,” ütles Pullerits.

Ta lisas, et suurem osa ajakirjanikke on vasakule kaldu, siis see avaldub ka kogu ajakirjanduspildis. „Eriti ühe kontserni puhul, aga olgem siin delikaatsed ja jätkem nimed nimetamata. Küllap vähegi kriitilise meelega lugejad saavad sellest aru. See teeb mul tõsiselt harja punaseks, kuna ajakirjandus ei täida enam seda funktsiooni, mis ta klassikaliselt on pidanud täitma, mis ta jätkuvalt peaks täitma – inimesi informeerima. Ajakirjandus on muutunud hoiakuliseks, on muutunud kallutatuks, on muutunud ebaobjektiivseks. Need on kõik väga vastikud ja ma ütleks, et jäledad arengud. See tendents tuleb peatada,” ütles Pullerits.

Kommentaarid

Viimased uudised