Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Puka öölaulupidu. Foto: Monika Otrokova

Eile, 19. augustil oli Puka kultuurimaja park rahvast tulvil – toimus traditsiooniline Puka öölaulupidu. Koos oli laulmas ligi 400 rahvapeolist, neist ligi 100 olid koorilauljad. Eestlauljaks oli sellel aastal Alen Veziko koos oma ansambliga.

Puka öölaulupidu oli sellel aastal pühendatud Balti keti 30. aastapäevale. Sestap sai öölaulupeo auks vardasse tõmmatud tähendusrikas sini-must-valge lipp. Tegemist oli käsitsi valmistatud lipuga, mis 30. aastat tagasi Balti ketis lehvis. Lipp kuulub Otepää Kultuurikeskused loomejuhi Merilin Kirbitsa perekonnale. Lipu heiskasid Otepää Vallavolikogu esimees Jaanus Barkala ja Puka kultuurimaja perenaine-kultuurikorraldaja Helgi Pung.

Laululaval esines kümmekond piirkonna koori – Tõlliste-Sangaste-Puka segakoor (juhendaja Margit Aigro), Õru laulukoor (juhendaja Margit Aigro), Tarvastu laulukoor (juhendaja Margit Aigro), U-Tuur (juhendaja Evald Raidma), segakoor Rõõm (juhendaja Sirje Päss), segakoor Karp (juhendaja Reet Kontus), Urvaste segaansambel (juhendaja Kristina Saar), Hargla-Mõniste naisansambel (juhendaja Külli Mannas), naiskoor Helletajad (juhendaja Merle Soonberg), Puka nais- ja meesansambel (juhendaja Evald Raidma). Koorid esitasid laule Margit Aigro ja Merle Soonbergi juhendamisel.

Sumedal suveööl kõlasid armastatud isamaalised laulud, ei puudunud ka „Koit“ Alen Veziko esituses, millega liitusid ka pealtvaatajad. Esitamisele tulid ka laulud Alen Veziko repertuaarist. Meeleolu oli ülev, kultuurimaja park helises lauludest ning lustimist jätkus ka pisikestele pealtvaatajatele, kes laval kaasa tantsisid. Süüdati lõke ja vägeva rahvapeo lõpetas pimedas suveöös kaunis ilutulestik.

Puka öölaulupeo traditsiooni üks algatajatest, Puka kultuurimaja perenaine-kultuurikorraldaja Helgi Pung ütles, et sellel aastal mängis esimest korda saateks ansambel. Viiendat korda toimus lauluidu aga eestlauljaga. Varasemalt on öölaulupeol esinenud Reet Linna, Voldemar Kuslap, Ervin Lillepea ja Katrin Karisma.

„Tänan väga kõiki lauljaid ja pealtvaatajaid ja korraldusmeeskonda, tänu kellele sündis selline suurepärane rahvapidu,“ lisas Otepää Kultuurikeskused juhataja Jorma Riivald.

Puka XII öölaulupeo korraldas Otepää Kultuurikeskused, toetas Otepää vald ja Kultuurkapitali Valgamaa Ekspertgrupp.

Viimased uudised