Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Danpoweri katlamaja Võrus. Foto: erakogu

Puiga kaugkütte tootmise, jaotamise ja müügi võtab Puiga Soojus OÜlt üle Danpower Eesti AS.

Puiga soojusega varustamiseks ühendatakse olemasolev katlamaja Danpoweri Võrusoo juhtimiskeskusega, mis võimaldab juhtida katlamaja Võrust.

„Võru külje all asuva Puiga soojusega varustamine sobitub Danpoweri ettevõtete gruppi väga hästi, sest oleme Võrus juba kaua tegutsenud. Meil on hea meel pakkuda kvaliteetset kaugkütteteenust nüüd ka Puiga elanikele,“ selgitab laienemise otsust Danpower Eesti ASi juhatuse liige Markus Süßmann.

„Rikete korral oleme oma klientide jaoks olemas ööpäevaringselt (24/7). Kui klientidel on küsimusi kaugkütte kohta või kui nad soovivad abi seoses hoonetes asuvate küttesüsteemidega, siis meie meeskond on alati valmis aitama,“ kinnitab Danpoweri müügi- ja kliendisuhete juht Maire Udras. „Samuti ootame Puiga kinnistuomanikke, kes soovivad liituda kaugküttega, endast märku andma.“

Danpoweri spetsialistidel on Võru linna soojusega varustamisega kogemusi üle 20 aasta. Oma kogemust ja oskusi hakkab ettevõte rakendama nüüdsest ka Puigal. Danpoweri eesmärk on pakkuda Puiga inimestele ja ettevõtetele soojust usaldusväärselt ja professionaalselt. Esimesel aastal on kavas Puiga küla soojusvarustuse eripärasid tundma õppida, et edaspidiseks konkreetsemaid arendusplaane teha.

Danpower Eesti AS: Danpower Eesti AS on arengule suunatud kaugkütteettevõte, mille aktsiad kuuluvad 100-protsendiliselt Saksa ettevõttele Danpower GmbH. Võru kaugküttesüsteemi on ettevõte alates 2012. aastast pärast Võru Soojuse aktsiate omandamist investeerinud rohkem kui kuus miljonit eurot. Danpower opereerib Võrus kaugküttevõrku kogupikkusega üle 28 km ning kolme oma katlamaja koguvõimsusega 40 MW, aastane soojuse müük ületab 60 000 MWh. Ettevõte varustab loodushoidliku soojusenergiaga nii kortermaju, avalik-õiguslikke asutusi kui ka ettevõtteid. Soojatootmiseks kasutatakse üle 95 protsendi ulatuses biomassi (hakkpuitu). Võru linna kaugküttevõrgule on Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühing väljastanud ka tõhusa kaugkütte märgise. Alates 2018. aastast pakub Danpoweri kontserni kuuluv ettevõte Praavitus OÜ soojussõlmede ja küttesüsteemide paigaldust, hooldust ja remonti. 2013. aastal avas Danpower Võrus saksakeelse klienditeeninduskeskuse, mille töötajad teenindavad kirjalikult ja telefoni teel kontserni omaniku enercity Saksamaal asuvaid kliente.

Danpoweri kontsern: Danpower GmbH on üks Saksamaa juhtivaid energiatootjaid. Ettevõte, mille peakontor asub Potsdamis ja mis annab tööd enam kui 400 inimesele, kuulub energiakontsernile enercity AG. Danpower panustab tulevikule orienteeritud ja jätkusuutlikku soojatootmisesse, kasutades oma opereeritavates jaamades soojatootmiseks uusimaid tehnoloogiaid ja ressursitõhusaid energiaallikaid nagu biogaas, puidupelletid ja jäätmed. Umbes 77% soojusest ja 99% elektrienergiast pärineb taastuvatest energiaallikatest. Danpower pakub nii erasektori, avalik-õigusliku sektori kui ka tööstussektori klientidele kohandatud energialahendusi alates tehniliste seadmete planeerimisest kuni tarbijaandmete kogumiseni ja arvete esitamiseni.

Viimased uudised