Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Puidu hind 2017-2018. Allikas: Tark Mets

Puiduturul hinnad on väga head. Kui aasta algust iseloomustas ühtlane hinnakasv kõigi sortimentide lõikes, siis nüüd on palgihinnad stabiliseerunud, küll aga jätkus aprillis kerge paberi- ja küttepuidu hinnatõus, kirjutab metsandusspetsialist Heiki Hepner puiduturu hinnaülevaates.

OKASPUU

Okaspuupalkide hinnakasv on olnud pidev. Nii näiteks tõusid aprilliks okaspuupalkide hinnad peaaegu 80 euroni tihumeetri eest, männi- ja kuusepeenpalgi hinnad jäid 77 euro kanti tihumeeter. Aastaga on hinnatõus olnud märgatav, kõige enam on kallinenud männipeenpalk. Küll aga on peatunud lehtpuu jämesortimentide hinnakasv, saavutades kõrgpunkti märtsikuus. Ainsana kallines veidi kasepalk, saavutades aprillis hinna veidi rohkem kui 73 eurot tihumeeter.

PABERIPUU

Paberipuiduturul hakkab hind oma lage saavutama. Vaatamata suhteliselt tagasihoidlikule hinnakasvule on uued hinnad tõusnud tasemele, mida enne erametsa hinnastatistikas pole olnud. Aprillis maksis männi- ja kuusepaberipuidu tihumeeter keskmiselt 59 eurot, kasepuidu tihu 56,4 eurot ja haavapuidu tihu 40 eurot.

Aastaga on paberipuit kallinenud uskumatult palju – kasepuidu hind 87 protsenti, kuusepuit 78 protsenti, männipuit 77 protsenti ja haavapuit 54 protsenti. Selline kasv tähendab, et tulu kase- ja okaspuupuidu müügil on tänavu 26 ja haavapuidu müügil 14 eurot tihumeetri kohta suurem.

KÜTTEPUU

Küttepuidu hind on viimase 15 kuuga pidevalt kasvanud, tihumeetri keskmine hind on jõudnud 30,95 euroni. Aastaga on küttepuidu hind kasvanud 42 protsenti.

Kuna praegu raiutakse vähem, ettevõtete puidulaod aga ootavad veel enne suurt suve täitmist, hoiab see käesoleval kevadel tõenäoliselt üleval ka nõudlust ning hindasid.

Siin põhjalikum hinnaülevaade:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Lae alla [884.49 KB]

Viimased uudised