Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Ermo Kruuse

Pühajärve laululava ümbruse rekonstrueerimistööd on jõudnud lõpusirgele, valminud uus tantsuplats ja istmestik. Oma järge ootavad Pühajärve ranna uuendustööd.

Lammutatud on vana laululava, pingid ja trepid. Nende asemel on rajatud kaasaegse konstruktsiooniga trepid ja pingid. Mõeldud on ka ratastoolis liikujatele – pingirea ees on piisavalt ruumi ratastooli jaoks. Edaspidi plaanime pingiridu mäenõlvale juurde lisada.

Laululava esine tantsuplats kaeti kivisillustikuga, millel on kujutatud Pühajärvele omaselt sinised veepiisad. Kiviplatsil kujutatu on seotud ühe Pühajärve tekkimise muistendiga – nimelt olevat järv tekkinud ema pisaratest, kes leinas oma sõjas hukkunud poegi.

„Hetkel pole statsionaarset laululava plaanis rajada, kuna suuremad kontsertide  korraldajad tulevad kohale oma lavaga. Edaspidi saame muretseda vallale mobiilse laululava, mida saab kasutada ka mujal vallas vabaõhuürituste korraldamisel. Pühajärve Jaanitule ja Retrobesti austajad saavad sellel aastal pidu pidada juba korda tehtud kontserdipaigas. Loodame, et ka teised Eesti suvetuurid leiavad sinna tee,” sõnas Otepää vallavanem Jaanus Barkala.

Pühajärve laululava ümbruse ja kiviplatsi ehitustööd teostas MPI Kivipaigaldus OÜ.

Pühajärve rannaümbruse korrastustööd sellega aga ei piirdu. Algavad järgmised tööd – Pühajärve rand läheb piltlikult öeldes remonti.

Vana ujumissilla asemele ehitatakse uus. Kavas on veel korrastada randa läbiv tee, randa tuuakse uus, puhas liiv, uuendatakse laste mänguväljakut. Päevitamisala suureneb ja sellega seoses muutub veidi võrkpalliplatsi ala asukoht.  Randa rajatakse päikeseterrass, vanad riietumiskabiinid, prügikastid, rattahoidjad ja istepingid asendatakse uutega. Need tööd peaksid valmis saama selle aasta juulikuus. Võimalik, et seoses renoveerimistöödega lükkub edasi ametliku rannahooaja algus. Pühajärve rannas teostab töid Top Marine Infra OÜ ja Valmap Grupp AS.

Pühajärve laululava ümbruse tööde ja Pühajärve ranna rekonstrueerimisprojektide jaoks sai Otepää Vallavalitsus toetust meetme „Maakondlike arengustrateegiate elluviimise toetusmeede” raames.  Mõlemad projektid on rahastanud Rahandusministeerium ja Otepää vald.

1951. aastal korrastati Pühajärve rannapargis teed ja ehitati vabaõhulava tantsupõrandaga ning spordiväljak. Lisaks seati üles ka kiik. Laululava ja selle ümbrust  hakati kasutama suurüritusteks nagu jaaniõhtud ja noorte suvepäevad.

Praegune Pühajärve laululava ehitati ilmselt 1989. aastal, mõningatel andmetel ka 1987. aastal. Projekti koostas K-Projekt ja selle autoriks oli arhitekt Andres Põime. Laululava renoveeriti 1994. aastal.

Viimased uudised