Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

piimalehm

29.08-7.09.22 olid Eestis Korea Vabariigi pädeva asutuse esindajad, et hinnata ettevõtteid, farme ja Põllumajandus- ja Toiduameti poolset järelevalve korraldust. Eesmärgiks on avada Korea turg Eesti kuumtöödeldud joogipiimale, rõõsale koorele ja töödeldud piimale.

Põllumajandus- ja Toiduameti strateegilise planeerimise ja analüüsi osakonna nõuniku Olga Lavrentjeva sõnul on Korea Vabariik väga huvitatud Eesti piimatoodetest. „Eestist saab täna Koreasse eksportida võid, juustu ja piimapulbrit, kuid soov on avada turg ka kuumtöödeldud joogipiimale, rõõsale koorele ja töödeldud piimale,“ selgitas Lavrentjeva.

Kümne päeva jooksul auditeeriti Eesti järelevalve süsteemi toimivust, sh kuidas on tagatud piimatoodete toiduohutus ja loomatervisenõuded. „Eelnevalt on vastatud Korea pädeva asutuse poolt saadetud küsimustikule. Samuti hinnati auditi käigus Veterinaar- ja Toidulaboratooriumit, Eesti Põllumajandusloomade Jõudluskontrolli keskuse piima laborit, tööstuseid ja farmide nõuetekohasust,“ kirjeldas Lavrentjeva.

Lavrentjeva sõnul on Korea Vabariigi pädeva asutuse esindajate tagasiside positiivne. „Audiitorite  hinnangul on Eesti järelevalvesüsteem põhjalikult läbimõeldud ja toimib plaanipäraselt nii keskuse kui ka regioonide tasemel. Samuti avaldas audiitoritele head muljet Eesti järelevalve infosüsteem, mis võimaldab tagada protsesside läbipaistvuse ja jälgitavuse farmist lõpptoodeteni,“ kirjeldas Lavrentjeva esialgset tagasisidet. Lavrentjeva lisas, et hetkel ei oska öelda, millal turg võiks uuetele tootegruppidele avatuks saada, kuid töö selle nimel käib.

Viimased auditid toimusid 2019. aasta kevadel, mil toimusid Venemaa kalatoodete, Austraalia lõheliste, hobuste ja lemmikloomade auditid. Austraalia lõheliste auditi tulemusel sai Eesti loa eksportida lõhelistest valmistatud tooteid Austraaliasse 07.01.2022. Viimati avati Uus-Meremaa turg koerte ja kasside ning koerte paljundusmaterjali ekspordiks selle aasta kevadel.

Viimased uudised