Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

prototroni

Rahastu Prototron kuulutas välja sügisese ideekonkursi kuus rahastuse saavat võiduideed, millest kaks on pärit Lõuna-Eestist.

Parimate sekka jõudsid Tartust ja Tartumaalt pärit meeskonnad HackMotion ja Hairvel, kes mõlemad pälvisid Prototronilt 7000 euro suuruse rahastuse.

Kagu-Eestist ainsana finaali jõudnud Sofable meeskond jäi küll rahastuseta, kuid pälvis Prototroni ideekonkursi eestvedajate tunnustuse kui hästi kohanduv ja arenev idee.

„Sel korral panime ideekonkursi korraldamisel rohkem rõhku piirkondade kaasamisele ning oleme tulemustega kokkuvõttes väga rahul, sest lausa kolmandik ideid tuli väljastpoolt Tallinna ja kolmandik rahastuse võitnud ideedest pärineb Lõuna-Eestist,” ütles Prototroni tegevjuht Jana Pavlenkova.

Prototroni ekspertkogu hindas rahastuse vääriliseks järgmised meeskonnad:

Covisual – arendab inseneridele ja objektijuhtidele mõeldud kommunikatsioonitarkvara, mis võimaldab töötada ehitusjoonistega distantsilt reaalajas, toetus 10 000 eurot.

Gelatex – arendab želatiinipõhist nahale sarnast tekstiili, toetus 10 000 eurot.

HackMotion – arendab lumelauaga sõitma õppijatele mõeldud nutikat riietust, toetus 7000 eurot.

Hairvel – arendab ja toodab biotehnoloogial põhinevaid juuksehooldusvahendite komponente, toetus 7000 eurot.

Sphebotics – arendab süsteemi päikeseenergia kättesaamise tõhustamiseks mis tahes pinnalt, Keskkonnaministeeriumi eripreemia 5000 eurot.

Tark Energia – arendab arvuti jääksoojusel töötavaid nutikaid radiaatoreid, Keskkonnaministeeriumi eripreemia 5000 eurot.

„Sellesügisene voor oli oma ligi 200 taotlusega rekordilähedane ja mul on hea meel, et saime kümneid taotlusi nii Ida-Virumaalt kui Kagu-Eestist ning mitmed jõudsid neist ka finaali,” rääkis Swedbanki ettevõtete panganduse juht Heiki Raadik.

„Näeme, et vajadus prototüübifaasis toetuse järele ei ole ettevõtete hulgas vähenenud ning lõppvooru jõudvate taotluste tase on kõrge, mis valmistas ekspertkomisjonile tõsist peamurdmist,” lisas Raadik.

Prototroni sügisesse taotlusvooru esitati kokku 194 ideed, neist kolmandik tuli vooru fookuses olnud piirkondadest: Tartumaalt ja Kagu-Eestist ning Ida-Virumaalt.

Järgmine Prototroni taotlusvoor on juba käimas, ideid oodatakse 1. märtsini.

Lõunaeestlane

Viimased uudised