Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

prototroni

Ideekonkursile Prototron laekunud ligi 200 ideest valiti välja 22 edasi pääsenud meeskonda, kelle seas on ka kuus Lõuna-Eestist pärit tiimi.

Prototroni tegevjuht Jana Pavlenkova sõnul laekus konkursile palju tehnilisi lahendusi ning välja valitud paarkümmend ideed paistavad silma oma mitmekesisuse poolest.

Lõuna-Eestist jõudsid väljavalitute hulka järgmised meeskonnad:

Degritter – arendab automaatset ja turvalist vinüülplaatide ultraheli pesumasinat, mis aitab DJ-del ja audiofiilidel oma plaadikollektsioonide eest lihtsalt ja mugavalt hoolt kanda.

HackMotion – aitab lumelauaga sõitma õppijaid tänu nutikale riietusele, milles paiknevad sensorid annavad kasutajale reaalajas tagasisidet tema kehahoiaku kohta.

Hairvel – arendab ja toodab biotehnoloogial põhinevaid juuksehooldusvahendite komponente, mis aitavad tootjatel muuta tooted keskkonna- ja inimsõbralikumaks ning efektiivsemaks.

Grifters Wallet – toodab nutikaid Bluetooth rahakotte, mis aitavad inimestel oma pangakaarti ja telefoni alati turvalisena hoida.

Sofable – arendab tulevikutöökoha koosoleku- ja koosolekuruumide lauda, mis on multifunktsionaalne ning aitab kontoris õhustikku loovamaks muuta.

VitaBug – pakub elusa biomassi kultiveerimise teenust ökofarmidele ja bioloogilist päritolu kasvufaktorite tootmisteenust kosmeetika ning farmakoloogiatööstusele, rahuldamaks nende sektorite vajadust keskkonnasäästlike lahenduste järele.

Järgnevate nädalate jooksul saavad TOP22 meeskonnad koolitust Prototroni partneritelt, et oma ideed veelgi paremaks muuta ja edasi arendada. Eesmärk on kõigil üks – saada valituks kümne parema idee hulka ja jõuda ekspertkogu ette lõppvoorus.

Lõunaeestlane

Viimased uudised