Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

prototron

Rahastu Prototron sügisese ideekonkursi kümne parema meeskonna seas on ka neli Tartust ja Tartumaalt ning üks Põlvamaalt pärit idee, mis jätkavad võistlust oma eluõiguse nimel.

„Tänavu soovisime esmakordselt kaasata ideekonkursil osalema aktiivseid inimesi väljastpoolt Tallinna ja tulemus on käes – pooled TOP10 meeskondadest on tulnud regioonidest,” ütles Prototroni tegevjuht Jana Pavlenkova.

Prototroni ideekonkursi TOP10 hulka jõudsid viis meeskonda Tartust ja Tartumaalt (Degritter, HackMotion, Hairvel, VitaBug) ning üks meeskond Põlvamaalt (Sofable, pildil).

Kümne parema hulka pääsesid järgmised ideed ja meeskonnad:

Avionica – arendab standarditele vastavat transponderit, mis võimaldab droonide lennutajatel edastada lennuametile drooni asukoha, et seeläbi lihtsustada lennuloa saamist ja tõhustada lennuruumi ohutust.

Covisual – arendab inseneridele ja objektijuhtidele mõeldud kommunikatsioonitarkvara, mis võimaldab töötada ehitusjoonistega distantsilt reaalajas ning vahetada infot viisil, kus kasutajate liikumine ja tegevused joonisel on kõigile jälgitavad, vähendades seeläbi suhtluse ajakulu ja vältides vigu.

Degritter – arendab automaatset ja turvalist vinüülplaatide ultraheli pesumasinat, mis aitab DJ-del ja audiofiilidel oma plaadikollektsioonide eest lihtsalt ja mugavalt hoolt kanda.

Gelatex – arendab želatiinipõhist nahale sarnast tekstiili, mis võimaldaks suurtel moe- ja mööblibrändidel kasutada ökomaterjale ning töötada kasumlikumalt.

HackMotion – arendab lumelauaga sõitma õppijatele mõeldud nutikat riietust, milles paiknevad sensorid annavad kasutajale reaalajas tagasisidet tema kehahoiaku kohta.

Hairvel – arendab ja toodab biotehnoloogial põhinevaid juuksehooldusvahendite komponente, mis aitavad tootjatel muuta tooted keskkonna- ja inimsõbralikumaks ning efektiivsemaks.

Sofable – arendab tulevikutöökoha koosoleku- ja koosolekuruumide lauda, mis on multifunktsionaalne ning aitab muuta kontoris õhustikku loovamaks.

Sphebotics – arendab süsteemi päikeseenergia kättesaamise tõhustamiseks mis tahes pinnalt: maja katuselt, maakodu küngastelt või veepinnalt.

Tark energia – arendab arvuti jääksoojusel töötavaid nutikaid radiaatoreid, et elektrikütet kasutavad eraisikud ja ettevõtted saaksid säästa küttelt tänu arvutile tehtud tööst.

VitaBug – arendab elusa biomassi kultiveerimise teenust ökofarmidele ja bioloogilist päritolu kasvufaktorite tootmisteenust kosmeetika ning farmakoloogiatööstusele, rahuldamaks nende sektorite vajadust keskkonnasäästlike lahenduste järele.

Prototroni järjekordsed rahasaajad kuulutatakse välja 9. detsembril peetava StartUp Day raames Tartus.

Lõunaeestlane

Viimased uudised