Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigiprokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, milles süüdistatakse Tartu Maakohtu kohtunikku, advokaati, advokaadibürood ning pankrotihaldurit erinevates kuritegudes.

Täna kohtusse saadetud kriminaalasjas esitati kohtunik Eveli Vavrenjukile süüdistus altkäemaksu küsimises ja korduvas võtmises. Pankrotihaldur Sirje Taelale, vandeadvokaat Olev Kuklasele ja talle kuuluvale advokaadibüroole AB Kuklase ja Partnerid esitati süüdistus altkäemaksu andmises. Süüdistuse kohaselt on E. Vavrenjuk eelistanud oma tuttavaid pankrotimenetluste halduritena ning teinud enda sõpruskonda kuuluvate pankrotihaldurite suhtes soodsaid otsuseid. Nende eest on ta saanud endale ja oma perekonnaliikmetele vastuteeneid.

Lisaks esitati E. Vavrenjukile, Mark Vavrenjukile ja Mirko Vavrenjukile süüdistus kelmuse katses, dokumendi võltsimises ja võltsitud dokumendi kasutamises. Süüdistus on esitatud õigusabiteenuse osutamisel esitatud õiguskulude ebaseaduslikus väljanõudmises. Kelmuse toimepanemise süüdistuse sai ka S. Tael, kes on töötamise ajal esitanud haiguslehe ning saanud selle eest ka hüvitist.

E. Vavrenjukile esitati süüdistus ka isikuandmete ebaseaduslikus avaldamises omakasu eesmärgil. Süüdistuse kohaselt on E. Vavrenjuk edastanud talle vaid kohtunikuameti tõttu kättesaadavaid andmed enda pereliikmele, et viimane saaks õigusabi teenust osutada.

Seadus näeb ette, et kohtunikule süüdistuse esitamiseks tuleb peaprokuröril saata taotlus Riigikohtule, et kohus teeks presidendile ettepaneku anda süüdistuse esitamiseks oma nõusolek. Riigipea andis süüdistuse esitamiseks heakskiidu 26. jaanuaril 2021.

Harju Maakohus eelistungi aega määranud ei ole.

Viimased uudised