Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe foto.

Riigikogu Isamaa fraktsiooni esimehe Priit Sibula sõnul kajastuvad 2020. aasta riigieelarves Isamaa prioriteedid, milleks on riigikaitse, eesti keel ja stabiilne majanduskeskkond.

„Isamaa eestvedamisel jätkame aastaid kestnud poliitikat, mille kohaselt moodustavad kaitsekulud vähemalt 2 protsenti SKP-st. Läbi aegade suurimal riigikaitse eelarvel on nii praktiline kui sümboolne väärtus. See näitab meie liitlastele ja partneritele, et Eesti on valmis ennast kaitsma üha keerulisemaks muutuvas julgeolekuolukorras,“ ütles Sibul.

Sibul tõi esile ka täiendavate vahendite eraldamise eesti keele õppeks. „Eelmises valitsuses algatas Isamaa eesti keele majade projekti. Tänaseks tegutsevad need keeleõppekeskused Tallinnas ja Narvas. Seetõttu on mul hea meel tõdeda, et tuleval aastal suureneb eesti keele majade rahastus. Lisaks eraldame täiendavad vahendid eesti keele õppeks koolides ja lasteaedades. Kõiki neid samme astume me selleks, et kõik Eestis elavad inimesed saaksid osa ja mõistaksid meie keele- ja kultuuriruumi,“ ütles Sibul.

Priit Sibul rõhutas, et 2020. aasta eelarve on pika aja jooksul esimene eelarve, milles ei kehtestata ühtegi uut maksu. „See eelarve on ainulaadne seetõttu, et tegemist on maksurahu eelarvega. Koalitsioon ei ole järgmiseks aastaks vastu võtnud ühtegi maksutõusu otsust ning ühtegi uut maksu ei ole kehtestatud. Euroopa Liidu keskmisest madalam maksukoormus on konkurentsieeliseks Eesti ettevõtjatele,“ ütles Sibul.

2020. aasta riigieelarve kulude maht on 11,6 ning tulude maht 11,8 miljardit eurot. Sealjuures väheneb valitsussektori võlakoormus – kui 2019. aastal oli see 8,8 protsenti SKP-st, siis 2020. aastal 8 protsenti.

Viimased uudised