Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigikogu Isamaa fraktsiooni liikmed kohtuvad täna kell 11 Tarmo Soomerega. Isamaa peasekretäri Priit Sibula sõnul on kohtumise üks olulisemaid küsimusi see, kas Soomerel on olemas koalitsioonierakondade – Keskerakonna ja Reformierakonna toetus.

Sibula sõnul on tekkinud veider olukord, kus Keskerakonna esimees Jüri Ratas on presidendikandidaadiks välja pakkunud Tarmo Soomere nime, kuid ametlikku toetust Soomerele ei ole. „Meil on täna justkui koalitsioonierakonna esimehe poolt välja pakutud kandidaadi nimi, kuid samas on Keskerakond ja ka Reformierakond end avalikult Soomerest distantseerinud. Tänase kohtumise üks eesmärkidest ongi teada saada, kas Soomerel on olemas koalitsiooni toetus või mitte,“ ütles Sibul viidates sellele, et Riigikogus presidendi valimiseks on vaja minimaalselt Reformierakonna, Keskerakonna ja ühe opositsioonierakonna toetust.

Sibul rõhutas, et kohtumisel on kindlasti olulised ka väärtuspõhised küsimused. „Presidendi ameti juurde käib paratamatult ka maailmavaade ja kindel väärtusruum. Olulisel kohal on tema nägemus rahvusriigi kestmisest ja presidendi rollist parlamentaarses riigis. Kindlasti tuleb teemaks ka välispoliitiline mõõde, sest vaadates Leedu piiril toimuvat ja Venemaa üha agressiivsemat poliitikat Euroopas on presidendi roll väga oluline,“ ütles Sibul.

Viimased uudised