Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigikogu Isamaa fraktsiooni aseesimees, sotsiaalkomisjoni liige Priit Sibul ütles täna nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse (NETS) kolmandal lugemisel, et kuna peaminister ja võimulolev koalitsioon ei tahtnud või julgenud välja kuulutada eriolukorda, siis teevad nad seda seaduste kaudu.

Priit Sibula sõnul on nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seadus parim näide sellest, mida pole vaja teha ja kuidas teha ei tohi. „Selle eelnõuga ja menetlemisega läks valesti kõik, mis minna sai,“ ütles Sibul. Kuigi NETS-i vastu hääletasid 39 opositsioonisaadikut, kinnitati eelnõu vastuvõtmine siiski 56 poolthäälega.

„Eelnõuga planeeritavad muudatused tõid suurele hulgale inimestele hirmu ja nad tulid oma tõekspidamiste eest tänavale, sel ajal kui olid piiranguid. Arutelu ja debati asemel vastati neile rahumeelsetele meeleavaldajatele absoluutselt ebaproportsionaalsete politseijõududega. Politseijõudude sellises mahus kasutamise põhjusena viidati ka ohtu põhiseaduslikule korrale. Tagantjärele teatas peaminister, et ohtu põhiseaduslikule korrale siiski ei olnud. Ja see pole veel kõik: peaminister väitis, et midagi sellist pole ka varem öeldud,“ ütles Sibul.

Ta tunnustas PPA juhti Elmar Vaherit aususe eest. „Elmar Vaher on tagantjärele olnud piisavalt aus ütlemaks, et selline sõnakasutus oli ebaõnnestunud. Samas on selliste väidete või ka viidete edastamine avalikkusele põhjuseta muidugi täiesti absurdne ja lubamatu,“ ütles ta.

Priit Sibula hinnangul on meil täna kõik võimalused seadusandlikul tasemel olemas ning seda eelnõud poleks olnud vaja seaduseks kinnitada. „Eelnõu menetlemine ei olnud muidugi sisust parem. Esialgselt oli eelnõus haiguspäevade hüvitamine, mida oleme siin saalis kõik juba toetanud. See osake rebiti ära ning võeti vastu tervishoiuteenuste seaduse muutmise kaudu,“ märkis Sibul.

Tema sõnul ei suudetud sotsiaalkomisjonile kuni menetluse lõppemiseni selgitada, milliseid Terviseameti ülesandeid ja kuidas hakkavad politsei- ja piirivalveameti esindajad täitma. Küll aga teame, et PPA tööd delegeeritakse tegema päästeametnikud.

„See on nagu lõputu ringmäng „kes aias“ ja kõik seepärast, et ei valitsuskoalitsioon peab eriolukorra väljakuulutamise asemel mõistlikuks igavese eriolukorra loomise võimalust. Isamaa fraktsioon sellist tegevust toetada ei saa ning me hääletame selle eelnõu seaduseks saamise vastu,“ ütles Sibul peetud kõnes.

Viimased uudised