Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

okas

Eesti kaitsevõime tugineb reservväelastel, kes peavad olema võimelised ühise üksusena tegutsema, lausus president Kersti Kaljulaid laupäevasel kohtumisel äkkõppusele Okas kogunenud reservväelastega.

„See, et vaid ööpäevase etteteatamisega õnnestus mehitada 88 protsenti reservüksustest, on tähelepanuväärne. See on väga hea tulemus, mille eest tuleb tunnustada nii reservväelasi, aga ka nende peresid ja kõiki Eesti inimesi,” lausus Kaljulaid pressiteenistuse vahendusel.

„Eraldi tänan ka tööandjaid ja ülikoole mõistva suhtumise eest, kui esmaspäeval mõni tudeng või töötaja on nädalavahetuse õppusest veel korralikult välja puhkamata,” lisas ta.

Riigipea sõnul ei saa Eesti küll valida ajastut ega maailma, kus elada, kuid saame valida oma suhtumist.

„Eesti julgeoleku kõige tähtsam võti peitub meie inimestes: vabas, enesekindlas, mõttekaaslastega kokkuhoidvas ja koostööd tegevas Eesti inimeses. Kui sa tead, kes seisab sinu kõrval, siis ei ole oluline, kes on sinu vastas. Ja praegune lisaõppekogunemine, aga ka samal ajal toimuvad teised kaitseväe ja kaitseliidu õppused, kinnitavad, et meie heidutus on tõeline, mitte näiv. Meil on reaalsed üksused, mitte paberarmee,” ütles Kaljulaid.

Sel nädalal kutsus kaitsevägi 24-tunnise etteteatamisega lisaõppekogunemisele Okas Kaitseliidu Võrumaa maleva formeeritava 43. maakaitsepataljoni 433. lahingukompanii ning 2014. aastal pärast Kevadtormi reservi arvatud 10. staabi- ja sidepataljoni staabikompanii. Lisaõppekogunemine kestab 2.-5. detsembrini ning kogunemisele kutsuti 303 reservväelast.

Lõunaeestlane

Viimased uudised