Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Presidendi kantselei

President Alar Karis rõhutas Kadriorus Venemaa Föderatsiooni suursaadikule Vladimir Lipaevile temalt volikirja vastu võttes, et tuhanded hukkunud inimesed, miljonid põgenikud, kümned ja kümned purustatud linnad jäävad ränga koormana Venemaa südametunnistusele, Venemaa sõda Ukraina vastu on rahvusvahelise õiguse räige rikkumine ja see sõda tuleb otsekohe lõpetada.

„Venemaa peab viivitamatult lõpetama sõjategevuse, selle sõja käigus hukkuvad tuhanded inimesed, ukrainlased ja samuti venelased. Venemaa peab austama Ukraina suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust,“ rõhutas president Karis Venemaa suursaadikule.

President Karis sõnas suursaadik Lipaevile, et Venemaa alustas 21. sajandi Euroopas sõda, mis toob aastateks Vene rahva jaoks enneolematud tagajärjed. „Agressioonil on aastakümneid kestvad tagajärjed, neist saavad mõjutatud mitmed põlvkonnad,“ lausus riigipea. „Suhete arendamine Venemaaga pole enam võimalik – agressoriga koostööd teha ei saa, seda ei tee ka Euroopa Liit ega NATO,“ sõnas Vabariigi President. „Ukrainasse sõjaga minnes määras Venemaa end rahvusvahelisse isolatsiooni. Venemaa kohustus ÜRO Julgeolekunõukogu alalise liikmena on tagada rahu, mitte alustada sõdu,“ rõhutas riigipea.

Euroopa Liit, NATO ja teised lääneliitlased jäävad president Karise sõnul selles Venemaa põhjustatud julgeolekukriisis ühtseks ja otsustavaks ning meie tugi Ukrainale vankumatuks. „Jätkame sanktsioonide lisamist, jätkame NATO kaitsevõime tugevdamist ning jätkame Ukraina igakülgset abistamist,“ rõhutas president Karis. „Selle sõja koletute tegude eest vastutajad tuuakse kohtu ette ja nad saavad karistatud,“ lisas riigipea.

President Karis rõhutas, et NATO on kaitseallianss, Eesti liitus NATO-ga täna täpselt 18 aastat tagasi selleks, et olla agressioonide eest kaitstud. „Igal rahval on õigus oma tee ise valida, nii ka Ukrainal,“ ütles Eesti riigipea.

Viimased uudised