Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Raigo Pajula/ Presidendi kantselei

President Alar Karis rõhutas Eestis ametlikul visiidil viibiva Tema Majesteedi Hispaania kuninga Felipe VI kohtudes Eesti ja Hispaania lähedast sõprus- ja liitlassuhet ning aina tihenevat kaitsekoostööd. „Hispaania kuninga visiit meie võidupühal on sümboolse tähtsusega, sest just täna tähistame oma vabadust, kaitsetahet ja oma koostööd liitlastega,” sõnas Eesti riigipea.

President Karis tänas Hispaaniat panuse eest piirkonna julgeoleku tagamisse nii Ämari lennubaasist õhuturbemissioonil osalemisega kui ka Lätis NATO pataljoni lahingugruppi panustamisega.

„Hispaania on silmapaistev ja tugev NATO liitlane, kelle sõjaline panus NATOs ja kohalolek Balti riikides on jõuline ning mõjuv,” ütles president Karis. Hispaania saadab augustis taas Eestisse keskmaa õhutõrjekompleksi NASAMS.

Hispaania kuningas ja president Karis külastasid koos Tallinnas sildunud Hispaania mereväe multifunktsionaalset dessantlaeva Juan Carlos I, mis osales just Läänemerel õppusel Baltops-2024. Selleaastane õppus Baltops oli märkimisväärne, kuna laevagrupid harjutasid esmakordselt meresõja- ja dessantoperatsioone juba uute NATO kollektiivkaitseplaanide järgi.

Eesti riigipea tunnustas Hispaaniat pühendumuse eest Ukraina toetamisel Venemaa agressiooni tagasilöömisel. „Meie ainus toimiv strateegia selles sõjas on jätkata Ukraina toetamist kõige vajaliku, aga eelkõige sõjalise abiga,” rääkis president Karis.

Kohtumisel räägiti veel Eesti, Läti ja Leedu ühisest raudtee ehitusprojektist Rail Baltic ning selle olulisusest Baltimaade ühendamisel Euroopaga.

Samuti oli kõne all konflikt Lähis-Idas ja Venemaa mõjutustegevus Aafrika riikides.

Viimased uudised