Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Raigo Pajula/ Presidendi kantselei

Türgis ametlikul visiidil viibiv president Alar Karis külastas Ankaras sõjatööstusettevõtte Nurol Makina tehast, kus valmivad ratassoomukid Eesti Kaitseväele. Eesti riigipea sai seal ka ülevaate Türgi kaitsetööstusest laiemalt.

Uued soomukid soetatakse Eesti kaitseväe 2. jalaväebrigaadile, kus seni soomustatud ratassõidukeid ei olnud. „Me võtame riigikaitset tõsiselt ja teeme suuri pingutusi oma kaitsevalmiduse tõstmiseks, kuhu Eesti kavatseb järgmise nelja aastaga investeerida üle 3 protsendi STK-st,” sõnas president Karis.

Ettevõttel Nurol Makina on pikaaegne kogemus soomusmasinate tootmisel. „Soomukitel on maailmatasemel kvaliteet, need sobivad meie kaitseväe nõudmistele, samuti on praeguses pingelises geopoliitilises ja julgeolekuolukorras oluline ka kiire tarneaeg,” sõnas president Karis. Esimesed uued ratassoomukid peaksid jõudma Eestisse juba selle aasta lõpus.

Eesti soetab Türgi sõjatööstusettevõtetelt Nurol Makina ja Otokar Kaitseväele ligi 200 miljoni euro eest ligikaudu 230 ratassoomukit, lisaks soetatakse neli ratassoomukit ka päästeameti demineerimiskeskusele. Soomukite eesmärk on kaitsta kaitseväelasi lahinguolukorras, et kaitseväelaste ümberpaiknemine lahinguväljal oleks võimalikult kiire ja turvaline.

„Ukraina sõda näitab vajadust suurendada lääneriikide kaitsetööstuse võimekust. Türgi oma innovaatilise ja võimeka kaitsetööstusega on siin kindlasti esirinnas ja eeskujuks,” lisas Eesti riigipea.

Viimased uudised