Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

President Kersti Kaljulaid kutsus tänases Võidupüha kõnes üles mõtlema riigikaitsele laiemalt ja igaühe võimalustest meie kõigi turvatundele kaasa aidata. „Arendame ju ka oma Kaitseväge ja Kaitseliitu olukordadeks, mis on vähetõenäolised, kuid siiski võimalikud. Samamoodi võiksime me kõik olla valmis muudeks keerulisteks sündmusteks, mis on vähetõenäolised, aga ikkagi võivad juhtuda.,“ lisas Vabariigi President.

Riigipea sõnul tähendab riigikaitse täna enamat kui vaid valmistumist klassikaliseks konventsionaalseks konfliktiks. „Palju suurema tõenäosusega võime näha suurema elektrikatkestust, lumetormi, üleujutust või rööbastelt maha sõitnud ohtlikku veost. Sellised kriisid ei ole ohuks Eesti iseseisvusele, kuid võivad halvata igapäevaelu ja vähendada turvatunnet. Kuid sellest – iga inimese turvatundest – algab meie Eesti julgeolek“ lausus president Kaljulaid.

Vabadussõda ei võitnud vaid rindesõdurid, vaid ka sõjaväele voorivankri andnud talumees, tagalas korda hoidnud kaitseliitlane, sõduritele vormiriideid õmmelnud rätsep, haavatute eest hoolitsenud halastajaõde, lisas riigipea. „Vabadussõja võitis terve rahvas.  Tänapäeval nimetame sellist kogu ühiskonna ühist pingutust laiapindseks riigikaitseks. See tähendab kõikide eluvaldkondade valmisolekut kriisideks ning kogu ühiskonna kaitsmist,“  lausus president Kaljulaid.

Riigipea sõnul saab igaüks meist väga palju ära teha selleks, et ennast ja oma lähedasi alati kaitsta. „Lihtsad asjad: igaüks meist saab endale koju osta väikese toiduvaru või patareidel raadio. Tuletada meelde esmaabivõtted. Laadida alla Naiskodukaitse kriisiolukordade mobiilirakenduse või hoida käepärast neid käitumisjuhiseid, mis riik paari kuud eest inimestele laiali saatis,“ nentis Vabariigi President.

„Eesti inimeste turvatunnet ja julgeolekut mõjutavad ka välismaised kriisid. Kriisid, mida ka meie aitame liitlastel lahendada. Saame liitlaste abile loota ka Eesti kaitsmisel. Liitlased olid meiega Vabadussõjas ja liitlased on meiega täna siin Tartus. Kaotades ollakse alati üksi. Liitlaste toel on kaotada võimatu – alati on keegi, kellega saab koormat jagada nii, et see üle jõu ei käiks. Koos oleme võitmatud,“ lausus president Kaljulaid.

Kõne täisteksti leiab siit: https://president.ee/et/

Viimased uudised