Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Skangali lahingu mälestuskivi. Foto: Presidendi kantselei
Balti riikide vabadust saame edukalt hoida vaid ühiselt ja koostöös meie liitlastega nagu me seda tegime ja võitsime 100 aastat tagasi, lausus president Kersti Kaljulaid täna Võnnu lahingu aastapäeva tähistamisel Cēsises.
 
„Võidud meie vabadussõdades tõestasid, et Eesti ja Läti rahvad väärivad iseseisvust ja oma riiki. Tõestasid, et meie riikide väiksus, keeruline geopoliitiline asend ning pea lootusetuna näiv olukord ei ole ületamatuks takistuseks, kui me vaid ise tahame ja julgeme oma vabaduse eest seista. Kaotades ollakse alati üksi. Üheskoos oleme alati võidukad,“ ütles Eesti riigipea.
 
President Kaljulaid osales täna koos oma Läti kolleegi Raimonds Vejonisega Võnnu lahingu 100. aastapäeva tähistamisel Cēsise piirkonnas. Hommikul avasid presidendid Skangali lahingu mälestuskivi ning asetasid pärjad Vabadussõja mälestusmärgile Liepas.
 
„Saame täna tähistada võitu, kuid peame mäletama ka hinda, mida meie eelkäijad Vabadussõjas maksma pidid ning neid tuhandeid sõdureid, kes enam lahinguväljadelt koju ei naasnud,“ lausus riigipea Skangali lahingu mälestuskivi avades.
Kommentaarid

Viimased uudised