Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Presidendi kantselei

President Kersti Kaljulaid läheb kolmapäeval visiidile Valgamaale ja Tartusse, kus külastab kohaliku elu eestvedajaid ja ettevõtteid ning lõpetab ringkäigu Peipsi peal tragimisega.

Riigipea alustab visiiti kolmapäeva hommikul, külastades Tartumaal Vana-Kuustes asuvat ja marjakasvatusega tegelevat Marjamaa talu. Talul on 30 ha põllumaad ja seal kasvab ligikaudu 100 tonni marju aastas. Seejärel astub president Kaljulaid läbi Valgamaa möödunud aasta parimast tootmisettevõttest P-Tech OÜ, mis toodab mootorrattajuppe hard enduro tsiklitele.

Edasi on planeeritud jalutuskäik Valga valla arhitekti Jiri Tinteraga, kelle meeskonna töö „Väärikas kahanemine” esindab Eestit järgmisel Veneetsia arhitektuuribiennaalil, ja koos tutvutakse Valga keskväljaku ning piiriülese linnasüdame arendusprojektiga.

Päev jätkub vestlusringiga Valga-Valka koostööst, kus osalevad Valga vallavanem Ester Karuse ja Valka kihelkonnaduuma vanem Vents Armands Krauklis. Seejärel külastab riigipea möödunud aasta parimaks noortalunikuks pärjatud Mehis Visnapuu Mooratsi talu ning lõpetab päeva Karula Hoiu Ühingu külastamisega – ühing seisab hea omakandi kogukonna ja loodushoiu eest.

Neljapäeva alustab riigipea helbetootmisega tegeleva Sangaste Linnase külastamisega. Edasi on plaanitud kohtumised Otepää sotsiaaltöötajate ja vabatahtlikega, ning Valgamaa omavalitsusjuhtidega. Et 4. juunil tähistatakse Eestis lipu päeva, saadab president Kaljulaid Otepää kiriku juurest teele motoparaadi, mis sõidab Eesti lipu auks läbi Otepää valla.

Päeva mahuvad veel Eesti suurima kasepuiduväärindaja, vineeritootja UPM-Kymmene Otepää külastus ning kohtumine MTÜ Puka Kogukonnaga. Lisaks teeb riigipea Otepäält otselülituse Hollandisse ja osaleb Delfti Tehnikaülikooli virtuaalses vestlusringis, kus räägib tudengitele ja valitsuse esindajatele kliima ja energeetika väljakutsetest.

Reedel tähistatakse rahvusvahelist keskkonnapäeva ja nii on ka president Kaljulaidi tegemised sel päeval moel või teisel keskkonnaga seotud. Päeva esimeses pooles külastab riigipea Tartu ettevõtet Replace OÜ, mis annab uue elu katkistele nutiseadmetele. Samuti peab riigipea kõne Rohelise Kooli programmi õppeaasta virtuaalsel lõpuaktusel lasteaias Lotte, kus antakse 33-le koolile ja lasteaiale ökomärgis Roheline Lipp. Lotte lasteaed on üks tänavustest Rohelise Lipu saajatest, kokku osaleb Rohelise Kooli programmis 135 Eesti haridusasutust ning president Kersti Kaljulaidist saab selle programmi patroon.

Lõuna-Eesti visiidi lõpetab tragimine Peipsil, kus riigipea ühineb keskkonnainspektsiooni algatusega ja aitab järve vanadest võrkudest puhastada. Tragimist korraldatakse juba 2006. aastast, et eemaldata vette triivima jäänud vanad võrgud, sest need püüavad kala veel pikka aega edasi, kahjustades seega kalavarusid ja olles ohtlikud veesõidukitele.

Viimased uudised