Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Eesti riigikaitse kõrgeim juht president Kersti Kaljulaid külastas eile kaitseväe õppust Kevadtorm, kus tutvus õppuse korralduse, ajateenijate ning liitlasüksuste võitlejatega.

„Kevadtorm toimus ju ka eelmisel aastal, kui me viirust veel vähe tundsime. Tõsi, siis harjutasime rohkem enda üksusi, nüüd on ta jälle rahvusvaheline ja see küsimus, kas me palavikuga ka sõdime, on nüüd vastatud – jah, me kindlasti sõdime,“ ütles president Kersti Kaljulaid.

Riigipea kinnitas, et Eesti on kaitstud, kuid Kevadtormiga selgitatakse välja ka parendamist vajavad kohad.

„Meie rida, artikkel 3 NATO lepingus – kaitse eelkõige iseennast oma territooriumil, on kaetud ja on täiesti selge, et liitlased on hästi läbi mõelnud, kuidas artikkel 5 siinkandis võiks rakenduda,“ ütles president Kaljulaid. „Justnimelt see läbimõeldus, harjutatus kõrgele tasemele välja, on see, mis tagab heidutuse. Ja see on iga aastaga üha parem.“

Viirusolukorra tõttu on sel aastal Kevadtormil tavapärasest umbes kümme korda vähem reservväelasi ja presidendi sõnu on ta viimastel nädalatel ringi liikudes kohanud reservväelastes isegi pettumust, et nad ei saanud tänavu õppusel osaleda.

„See näitab, et inimesed on arvestanud sellega, et kui väeteenistus lõppeb, siis alles algab reservisti elu ja tuleb olla valmis. Näha on, et ollakse valmis, ollakse ka tööandjaga rääkinud, et ma olen reservist ja uhke selle üle,“ lisas president Kaljulaid.

President sai õppuse Kevadtorm staabis Tapa linnakus kaitseväe juhataja asetäitjalt Indrek Sirelilt ülevaate õppuse eesmärgist, stsenaariumist ja osalevatest üksustest. Seejärel istus president soomukisse ning sõitis kaitseväe keskpolügoonile, kus kohtus 1. jalaväebrigaadi, 2. jalaväebrigaadi, Prantsuse ja Briti NATO eelpaigutatud vägede võitlejatega ning tutvus kaitseväe uue tankitõrjerelvaga Spike.

Õppus Kevadtorm on kaitseväe suurim iga-aastane õppus, mille eesmärk on harjutada kaitseväe erinevate üksuste koostööd. Õppusel osalevad nii tegevväelased, ajateenijad, reservväelased kui ka liitlassõdurid.

Viimased uudised