Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Angela Merkel ja Kersti Kaljulaid. Foto: Presidendi kantselei

President Kersti Kaljulaid, kes on täna töövisiidil Saksamaal, kohtus Berliinis liidukantsler Angela Merkeliga. Kohtumine keskendus e-riigi ja digikoostöö küsimustele ning arengutele Ukrainas.

„Eesti kogemus e-riigi ülesehitamisel ja e-valitsemise juurutamisel on midagi, mille vastu tuntakse jätkuvalt huvi nii Euroopas kui kaugemal. Meie e-riik on palju suurem, kui meie geograafilised või majanduslikud näitajad lubaks,“ ütles president Kaljulaid pärast kohtumist ning rõhutas, et e-riigi ülesehitamisel on oluline nii lubava õigusruumi loomine kui avaliku ja erasektori koostöö ühiste lahenduste loomisel ja laiapõhjalise kasutatavuse saavutamisel. Samuti tõstis riigipea esile vajadust anda inimestele kindlus, et nende andmed on e-riigis paremini kaitstud, kui pabermaailmas.

Ukrainast rääkides rõhutasid nii Kaljulaid kui Merkel Ukraina jätkuva Euroopa-kursi olulisust ning vajadust jätkata konflikti lahendamist Normandia-formaadis. „Me peame andma ka Idapartnerlusprogrammi kaudu selge signaali, et partnerlusest on võimalik edasi liikuda, kui riik teeb piisavalt edusamme ning on reformides edukas,“ sõnas Kaljulaid kohtumisel.

President Kaljulaid tõstis kohtumisel ka Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee tööga seotud küsimused ning rõhutas vajadust jääda kõigis koostööformaatides truuks väärtustele.

Vabariigi President on täna visiidil Saksamaal. Homme siirdub ta töövisiidile Sloveeniasse, kus osaleb nn Kolme mere algatuse (Three Seas Initiative) tippkohtumisel, mis toob ühise laua taha Eesti, Läti, Leedu, Poola, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Tšehhi, Ungari, Bulgaaria, Austria ja Horvaatia riigipead. Neljapäeval jätkub töövisiit Ameerika Ühendriikides, kus riigipea osaleb ÜRO julgeolekunõukogu mitte-alaliste liikmete valimisega seotud sündmustel.

Kersti Kaljulaid on Twitter

Pleasure to meet again with Bundeskanzlerin Merkel in #Berlin @Der_BDI. Quick exchange of ideas on #eGovernance & #digital societies. Always ready to share #Estonia’s experiences, this is sth we both can benefit from #EstGer https://t.co/Bq38HHjfC2

Kommentaarid

Viimased uudised