Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lõunaeestlase pilt.

Narva piiripunktis jalakäijate sillal Eestist väljuval suunal tekkis Vene Föderatsiooni aeglase piirikontrolli tõttu pikk järjekord. Inimeste tervise ja turvalisuse hoidmiseks otsustas PPA tänaseks Eesti poolelt Vene poolele piiriületuse jalakäijatele sulgeda.

Ida prefektuuri operatiivjuht Liisu Anger selgitas, et jalakäijate järjekord venis pikaks Vene Föderatsiooni aeglase piirikontrolli tõttu. „Piiriületuste arv oli tavapärane, ent järjekord hakkas Venemaa aeglase piirikontrolli tõttu oluliselt pikenema umbes kella kahe paiku päeval. Eesti poolelt sujus piiriületus tõrgeteta. Umbes kella viieks oli sillal Vene Föderatsiooni sisenemist ootamas ligi 500 inimest, mistõttu hakkasime Eesti poolelt piiriületust reguleerima ehk lasime piirikontrollist läbi vähem inimesi. Samal ajal hoiatasime inimesi, et piiriületus Vene poolel võib võtta väga kaua aega,” ütles Anger.

PPA otsustas piiriületuse jalakäijatele tänaseks sulgeda inimeste tervise ja turvalisuse hoidmiseks. „Võtsime selle otsuse vastu, kuna sillal oli juba liiga palju inimesi ja järjekord liikus väga aeglaselt. Uute inimeste sillale lubamine ei oleks enam turvaline olnud ja nägime, et nad ei pruugi enne kella 23 jõuda Venemaa poolele,” ütles operatiivjuht.

Narva piiripunkt suletakse 23.00. „Soovitame inimestel, kes ei taha Vene Föderatsiooni sisenemist ootama jääda, tulla koheselt Eestisse tagasi. Vene piiriületus on väga aeglane ja Eesti piiripunkt suletakse kell 23.00 ning avatakse alles homme kell 7.00,” ütles operatiivjuht.

Inimesed, kes liiguvad Vene Föderatsiooni suunas, peavad olema valmis ettearvamatusteks. PPA ei soovita Venemaale reisida.

Viimased uudised