Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Lõunaeestlane

Nädalavahetusel avatud Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) teenindustes toimub vaid ID-kaardi sertifikaatide uuendamine, mobiil-ID aktiveerimine ja dokumentide väljastamine.

Seoses otsusega peatada ööl vastu 4. novembrit turvariskiga uuendamata ID-kaartide sertifikaadid, on kõik PPA teenindused üle Eesti avatud nii laupäeval kui ka pühapäeval kell 10-15.

„Nädalavahetusel töötavates teenindustes aitame kliente vaid kolme kõige olulisema küsimusega: uuendame ID-kaardi sertifikaate, aktiveerime mobiil-ID-d ja väljastame valmis dokumente,“ ütles PPA identiteedi ja staatuste büroo juht Margit Ratnik.

Ratnik lisas, et vaatamata sellele, et teenindused töötavad maksimaalse ressursiga, kindlasti tuleb kindlasti arvestada pikema ootejärjekorraga. „Oleme väljas maksimaalse ressursiga ning teeme kõik selleks, et teenindada inimesi tõrgeteta ja sujuvalt. Me palume inimestelt mõistvat suhtumist ning palume esmalt hinnata ka vajadust, kas on vaja tulla teenindusse koha peale. Kui mõne toiminguga ei ole kiiret, siis palume tulla teenindusse pigem paari nädala pärast,“ sõnas Ratnik.

Palume panna tähele, et muudes küsimustes nädalavahetusel PPA teenindused kliente ei teenida.

Teeninduste lahtioleku ajad alates 4. novembrist:

 • Tammsaare, Pinna, Tartu, Pärnu: E-R kell 9.00-18.00, L-P 10-15
 • Jõhvi E, T, K, R kell 9.00-17.00, N  kell 9.00-18.00, L-P 10-15
 • Narva, Rakvere, Jõgeva, Põlva, Võru, Viljandi, Valga: E, T, K, R kell 9.00-17.00, N  kell 9.00-18.00, L-P 10-15
 • Rapla, Paide, Haapsalu, Kuressaare: E-R kell 9.00-17.00, L-P 10-15
 • Kärdla: E-N kell 9.00-17.00, L-P 10-15

Laupäeval on kell 10-15 neljas suuremas teeninduses – Tammsaares, Pinna, Tartu ja Pärnu teenindustes – kohal mobiilsideoperaator Elisa Eesti esindajad, kes aitavad soovijatel vormistada mobiil-ID lepingut. „Oma mobiil-ID-d saab aktiveerida teeninduse kliendiarvutis või meie töötaja abil,“ ütles Margit Ratnik.

PPA loob ka ajutised lisavõimalused klientide abistamiseks väljaspool olemasolevaid teenindusi. Näiteks aitavad PPA töötajad ID-kaardi sertifikaate uuendada viie suure haigla töötajatel Tallinnas, Pärnus, Ida-Virumaal ja Tartus koha peal.

ID-kaardi sertifikaatidega seotud tehnilistes küsimustes palume helistada ööpäevaringselt töötavale ID-kaardi abiliinile 1777, välismaalt helistades +372 677 3377. Muu infoga, nagu näiteks teeninduste lahtiolekuaegadega, aitab PPA infoliin 612 3000, mis on avatud kuni 5. novembri südaööni ööpäev läbi.

 Infot ID-kaarti sertifikaatide uuendamise kohta saab lehelt www.id.ee või www.politsei.ee.

PPA jagab täiendavat informatsiooni jooksvalt.

Taustainfo:

Kontrolli, kas sinu dokumendi sertifikaadid vajavad uuendamist SIIN.

EI PEA UUENDAMA, KUI:

 • sa ei kasuta oma ID-kaardi PIN-koode
 • su ID-kaart on välja antud enne 16. oktoobrit 2014
 • su ID-kaart on välja antud pärast 26. oktoobrit 2017

EI PEA KOHE UUENDAMA, KUI:

 • kasutad mobiil-ID-d või mõnda teist vahendit, millega saad endale vajalikud toimingud tehtud,
 • sul on ID-kaarti vaja kasutada hiljem, näiteks alles kuu aja pärast.
 • Siis saad kaarti uuendada edaspidi.

JAH, PEAD, KUI:

 • kasutad oma ID-kaardi PIN-koode väga sageli ja sul ei ole teist vahendit, millega endale vajalikke toiminguid teha.

Füüsilise isikut tõendava dokumendina kehtib nii uuendatud kui uuendamata kaart kuni sellel märgitud kuupäevani. Digiretsepti abil saab ravimit välja osta ka uuendamata kaardiga.

Viimased uudised