Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

USA ravimifirma Pfizer, mis töötab uut koroonavaktsiini välja Saksa firmaga BioNTech teatas täna, et vaktsiin hoiab 90 protsendil inimestest nakatumise ära.

See tähendab, et 9 inimest 10-st, kes uue vaktsiini saavad on haigestumise eest kaitstud. Firma on uuringutega lõpusirgel ja taotleb peagi USA valitsuselt müügiluba, vahendab Daily Mail.

Pfizeri juht Albert Bourla teatas, et tegemist on tähtsa sündmusega teaduse jaoks ja sõltumatud eksperdid peavad uudist samuti suurepäraseks ja muljetavaldavaks.

Pfizer ja BioNTech on esimesed, mis on suutnud arendada välja töötava vaktsiini. Seni pole vaktsiinil olnud ka suuremaid kõrvalmõjusid. USA-s tahetakse müügiluba saada juba käesoleva kuu lõpus.

Nüüd jääb vaid küsimuseks see, kui kaua vaktsiini mõju kestab. Küll aga on tärganud lootus, et ka teised koroonavaktsiinid võivad olla efektiivsed.

Pfizer kavatseb taotleda USA ravimiametilt luba vaktsiini kasutamiseks inimestel vanuses 16 kuni 85. Vaktsiini anti inimestele kahes osas kolmenädalaste vahedega.

Kommentaarid

Viimased uudised