Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti jätkab vaikset tõusu maailma korruptsiooni indeksis. Eesti on küll 71 punktiga 21. kohal, jäädes maha Soomest ja Rootsist, aga Eesti olukord on paranenud. Seevastu Soomes ja Rootsis on olukord halvenenud. Läti ja Leedu jäävad Eestist kaugele maha, kuigi sealgi on olukord paranenud.

Maailma korruptsiooni edetabeli tippu kerkis kolmapäeval avalikustatud värske aruande kohaselt Uus-Meremaa 89 punktiga (mida enam punkte, seda parem), teiseks kukkus 88 punktiga eelmise aasta liider Taani ning 3-6. kohta jagavad 85 punktiga Soome, Norra ja Šveits. Rootsi on 84 punktiga 6. kohal.

Leedu jagab korruptsiooni indeksis 59 punktiga 38-39. kohta koos Costa Ricaga, Läti on indeksis 58 punktiga 40. kohal. Ukraina on 30 punkriga maailmas 130. kohal ja Venemaa on 29 punktiga 135. kohal. Tabeli viimane on 9 punktiga 180. kohal Somaalia.

Korruptsiooniindeksi põhjal võib ühtlasi öelda, et kõige kõrgema elatustasemega riigid maailmas on kõige vähem korrumpeerunud. Ehk siis: mida vähem korruptsiooni, seda edukam riik. Seetõttu on korruptsiooni välja juurimine igal tasandil äärmiselt oluline.

Eestil on 100. aastapäeva künnisel põhjust uhkust tunda: Eesti on Ida-Euroopas kõige vähem korrumpeerunud riik ja tõenäoliselt seetõttu ka üks majanduslikult edukamaid riike Ida-Euroopas. Võrreldes Soome ja teiste Põhjamaadega on samas arenguruumi veel küllaga.

https://www.transparency.org/news/feature/corruption_perceptions_index_2017#table

Viimased uudised