Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Taanile prognoositi pärast piirangute leevendamist koroonaviiruse teist lainet, aga seda tõenäoliselt ei tule, kuna nakatumiste arv hoopis kukkus.

Taanis kukkus nakatumise kordaja R0 mai algul 0,2 punkti võrra 0,7 peale. Aprilli lõpus enne piirangute kaotamist oli see 0,9, vahendab Daily Mail.

5,8 miljoni elanikuga Taani oli kuu aega tagasi üks esimesi riike Euroopas, kus hakati piiranguid leevendama. Taanis on tuvastatud tänase, 12. mai seisuga 10 951 koroonaga nakatumist ja 533 koroonasurma. Taanis on nii nakatumised kui surmad pidevalt vähenenud.

Taani peaepidemioloog Kare Molbak ütles, et koroona teist lainet pole olnud veel üheski riigis, on olnud vaid üles-alla kõikumised. Molbak pidas väga ebatõenäoliseks, et mingi koroonaviiruse teine laine üldse kunagi tuleb.

Teise laine hirmud tekkisid Saksamaal, kus nakatumiste hulk hakkas peale piirangute leevendamist kasvama. Taanis algas sel nädalal piirangute leevendamise teine laine, mil avati söögikohad ja kaubanduskeskused. Taanis on tõstetud märkimisväärselt testide arvu ja testimist on kavas veelgi suurendada.

Lisaks testimisele on hakatud uusi nakatumisi jälgima, eesmärk on hoida ära haiguse teist lainet. Vajadusel isoleeritakse inimesed tühjades hotellides.

Taani peaminister Mette Frederiksen ütles, et nakatumiste jadade katkestamiseks tuleb kõik haiged isoleerida, et poleks vaja uuesti ühiskonda sulgeda. Koroonaepideemia algul oli Taani testimistega hädas, kuna teste polnud piisavalt. Nüüd on aga puudused tasa tehtud.

Viimased uudised