Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Portugalis kaotati tänasest, 5. aprillist suur osa karme piiranguid, mis kehtestati 15. jaanuaril. Piirangud kestsid ligi 4 kuud, mille jooksul olid kinni poed ja söögikohad, avatud olid vaid toidupoed.

Tänasest on avatud enamus poodidest, millel on eraldi sissepääs tänavalt, aga klientide arv on endiselt piiratud. Söögikohtades on samuti klientide arv piiratud, aga söögikohad on avatud. Enne seda oli lubatud vaid toidu kaasa müük.

Portugalis kerkis jaanuari keskel nakatumiste arv üle 1500 juhtumi 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta, see on sama tase, mis oli mõned nädalad tagasi Eestis. Nüüd, peale 4 kuu möödumist on Portugal üks väiksema nakatumiste tasemega riike Euroopas, eespool on ainult Island, kus tase on 29. Portugali tase on praegu 56 nakatumist. Võrdluseks, Eesti tase on 1007.

Portugali hakati avama märtsikuu keskel, mil lapsed lubati lasteaeda ja algklasside lapsed kooli. Alates sellest ajast on nakatumiskordaja R hakanud veidi kasvama. Selle vaatamata jätkati tänasest piirangute kaotamise teise faasiga, kus lubati kooli põhikooli vanemate klasside õpilased, samuti avati spordisaalid ja muuseumid. Argumendiks on asjaolu, et haigla ja intensiivravi patsientide arv on languses.

Paljude ettevõtete jaoks on siiski olukord väga raske, kuna söögikohad tohivad olla avatud kella 22.30-ni, nädalavahetustel kella 13.00-ni, vahendab Portugal Resident. Praegu on keelatud ka öine liikumine omavalitsuste vahel. Kergemaks läheb aprilli keskpaigast, mil kaotatakse taas piiranguid ja pea täiesti vabaks on kavas ühiskond lasta kuu aja pärast maikuu alguses.

Viimased uudised