Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Safe Communities Portugal

Portugali põllumehed alustasid täna neljapäeval, 1. veebruaril mässu põllumajandusega seotud nõudmiste toetuseks ja sulgevad traktoritega suuremaid maanteid.

„Guardas on meil hetkel A25 liikluseks piiratud, kuhu on koondatud 200 traktorit. Portalegre piirkonnas Caia piiripunkti juures Portugali-Hispaania suunal on liiklustakistused, sellel teel on 200 traktorit,” ütles politsei kapten João Lourenço avalike suhete osakonnast väljaandele Portugal News.

Sama allikas ütles ka, et Santarémi piirkonnas on Golegãs koondunud 100 traktorit, Chamusca sillal on liiklustakistus.

„Bejas, Vila Verde ja Ficalho vahel, riigimaanteel 260 on koondunud umbes 45 traktorit ja neli rasket sõidukit,” ütles ta.

Kapten João Lourenço sõnul järgib politsei Portugali põllumeeste liikumist.

„Patrullime seal, kus esineb inimeste ja sõidukite kuhjumist, et tagada liiklusohutus, liikluse sujuvus, avalik kord ja vaikus, eriti just nendes kohtades, kus on inimeste koondumine, tagades alternatiivsed koridorid põhimaanteedel,” ütles ta.

Politsei andmetel ei registreeritud liikluspiirangutest hoolimata kella 07.30 paiku olulisi avaliku korra rikkumise juhtumeid.

„Kutsume kõiki, kes sellel protestil osalevad, mitte seadma ohtu inimeste õigusi, antud juhul liikumisõigust,” ütles ta.

Rühm sulges ka kiirtee A6 mõlemas suunas, ühe kilomeetri kaugusel Badajozist (Hispaania), kusjuures liiklus liikus mööda kõrvalteed Portugali ja Hispaania võimude silme all.

Põllumehed on täna tänavatel oma traktoritega, protestivad üle kogu riigi, nõudes valdkonna väärtustamist ja õiglasemaid tingimusi, blokeerides mitmed maanteid, mis on toimunud ka mujal Euroopas.

Põllumeeste liikumise algatusel protestitakse päev pärast seda, kui valitsus kuulutas välja enam kui 400 miljoni euro suuruse paketi, mille eesmärk on leevendada põua mõju ja tugevdada ühise põllumajanduspoliitika (PEPAC) strateegilist kava.

Pakett hõlmab muu hulgas tootmismeetmeid 200 miljoni euro väärtuses, tagades tootmispuudujääkide katmise ja 50 miljoni euro suuruse nullintressiga krediidiliini loomise. Kolmapäeval, 31. veebruaril avaldatud avalduse kohaselt nõuab liikumine õigust piisavale toidule, õiglasi tingimusi ja valdkonna väärtustamist.

Viimased uudised