Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Portugali piirivalve töötajate poolt surnuks pekstud ukraina mehe abikaasa Oksana Homeniuk, tema lapsed ja äi saavad kokku hüvitist üle 800 000 euro.

Peret esindav portugali advokaat ütles, et summa on ligi 834 000 eurot. See tagab kahele lapsele hariduse kuni nende 28-aastaseks saamiseni, vahendab Portugal Resident.

Summa arvutas välja Portugali õiguskantsler Maria Lúcia Amaral, kes juhtis tähelepanu puudustele sisserändajate turvalisuse tagamisel.

Advokaat José Gaspar Schwalbach ütles, et see rahasumma ei too Ihor Homeniuki tagasi, aga pakub mõningast leevendust lesele, kes oli mures, kuidas ilma isata jäänud lapsi üles kasvatada ja harida. Summast 50 000 eurot läheb hukkunud mehe isale ja raha tuleb piirivalve eelarvest.

Ukrainlase mõrvas süüdistatakse kolme piirivalve inspektorit ja veel üheksat inimest selles, et aitasid kuritegu varjata. Nende üle algab kohus peagi jaanuaris.

Ihor Homeniuk peksti läbi ja jäeti käeraudades kõhuli kambrisse lamama, käed selja taga ja roided sisse pekstud. Mees jäeti ilma järelvalveta ja ta lämbus ära. Piinarikas surm oli saabunud 10 tundi peale peksu.

Pärast seda on tulnud veelgi välja vägivalla juhtumeid immigrantide peal, mille tõttu nõutakse, et siseminister Eduardo Cabrita ameti maha paneks.

Viimased uudised