Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Ligi kuu aega Poola Lublini vojevoodkonnas riigivastase hübriidrünnaku tõrjumisel Poolat toetanud Eesti kaitseväe sihtüksus Wisent liikmed jõudsid eile õhtul tagasi Eestisse.

„Poola on meie oluline liitlane ning nende piir Valgevenega on ühtlasi ka meie Euroopa Liidu ja NATO piir. Kui meie liitlane vajab abi, siis me toetame, sest koos oleme tugevamad,“ ütles Eesti sihtüksuse ülem kolonelleitnant Mikk Pukk.

„On väga oluline Poola rahva jaoks, et Valgevene hübriidrünnaku tõrjumisel ning piiri kindlustamisel ei ole me üksi, vaid oma sõprade ja liitlastega koos“ ütles Poola 18. mehhaniseeritud diviisi ülem kindralmajor Jarosław Gromadziński.

„Koostöös peitub meie jõud, koostöös oleme võimelised igasugustele väljakutsetele vastu seisma,“ ütles kindralmajor Gromadziński lisades, et tänab südamest Eesti kaitseväelasi, kes jõulukuul Poolat toetasid.

Eesti sihtüksus saabus Poolasse 2. detsembril ning sealoldud aja jooksul aitas eestlaste pioneerirühm koos Poola 18. mehhaniseeritud diviisi ja päästeametiga piiriala puhastada ja tõkestada lõiketraadiga kokku ligi 22 kilomeetri ulatuses.

Mehitamata lennuvahendite meeskond aitas jälgida piiriala õhust ning sellega toetas Poolat olukorrateadlikkuse hoidmisel.

Eesti kaamerameeskonnad toetasid Poola diviisi, jäädvustades Poola ja Eesti üksuste ühistegevusi ja sündmusi nii pildile kui ka videole. Kokku tegid Eesti kaamerameeskonnad Poola diviisi toetuseks üle 30 meediaoperatsiooni.

Toetuselement seisis hea selle eest, et sihtüksusele oleks ülesannete täitmiseks loodud kõik vajalikud tingimused ja tagatud töövahendid.

Poolasse saadetud Eesti sihtüksuse Wisent suuruseks oli ligi 70 inimest ning nende seas oli reservväelasi, ajateenijaid, tegevväelasi ja tsiviilteenistujaid.

Poola on Eestile oluline liitlane ja koostööpartner nii kahepoolselt kui ka NATOs. Poola üksused on regulaarselt osalenud kaitseväe iga-aastasel õppusel Kevadtorm ning Eestist on sel aastal Poolas koostööõppusel osalenud õhuväe õhuseiredivisjoni mobiilse radariposti meeskond. Lisaks panustab Poola õhuvägi oma lennukitega Balti riikide õhuturbemissiooni ja Poolas, Szczecinis asub NATO Kirdekorpuse staap, mis on valmis täitma Põhja-Atlandi Organisatsiooni artikkel 5 käivitamisel sellest tulenevaid kollektiivkaitse ülesandeid Balti riikides ja Poolas.

Kaitsevägi on eelnevalt meie regioonis Valgevene hübriidrünnaku tõrjumiseks eraldanud Leedule 100 kilomeetrit lõiketraati riigipiiri tugevdamiseks ja lähetanud Leetu mehitamata lennuvahendite meeskondi.

Viimased uudised