Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Täna lõpetas Poolas Lublini vojevoodkonnas tegevuse Eesti sihtüksus Wisent 5. Eesti sihtüksused teenisid Poolas õppusel Kindel Piir 2 alates möödunud aasta detsembrist.

„Kaitsevägi, Kaitseliit ja sihtüksused Wisent on koostöös Poola relvajõududega viie kuu jooksul omandanud ja jaganud palju uusi teadmisi nii organisatsiooni kui üksikvõitleja tasandil. Teadmiste ja kogemuste pagas, mille me koju kaasa võtame, on äärmiselt mahukas. Oleme saavutanud kaitseliitlaste ja Poola territoriaalkaitse üksuste vabatahtlike vahel tiheda koostöö. Niisamuti ka suurepärase koostöö 18. mehhaniseeritud diviisi üksustega,“ ütles Eesti sihtüksuse Wisent 5 ülem kolonelleitnant Marko Land lisades, et Poola-Valgevene piiril läbi viidud mitmed tegevused on näidanud Eesti üksuste laialdasi teadmisi ja oskusi. „Siinse teenistusega oleme ühelt poolt saanud anda panuse Poola riigi kaitseks, kuid teisalt suurendanud võimekust oma riigi kaitsel.“

Poolasse lähetatud Eesti sihtüksus Wisent 5 korraldas lõpurivistuse Wlodawa linna keskväljakul. Üksust tulid eeskujuliku teenistuse eest tänama Poola 18. mehhaniseeritud diviisi ülem, Wlodawa maakonna asejuht, Wlodawa linnapea ja ümberkaudsed elanikud. Rivistuse järel tutvustasid kaitseliitlased kõigile huvilistele oma tehnikat ja viisid lastele läbi erinevaid meelelahutuslikke tegevus.

„Me oleme tänulikud kogu toe eest mida olete pakkunud meie idapiiril toimunud hübriidrünnaku vastu võitlemisel,“ ütles Poola armee 18. mehhaniseeritud diviisi ülem kindralmajor Jarosław Gromadziński. „Meil on kindlus, et me saame alati teie abile loota ja ma olen veendunud, et te teate, et te saate alati ka meie peale kindlad olla.“

Kokku teenis möödunud aasta detsembrist kuni käesoleva kuu lõpuni Poolas sihtüksuste kooseisus ligi 300 ajateenijat, kaitseliitlast, reservväelast ja tegevväelast. Eesti üksused tegid koostööd Poola relvajõudude tegevväelaste ja vabatahtlike, kohalike omavalitsuste ja sisejulgeolekuasutustega.

Eesti sihtüksused opereerisid rohkem kui 50 kilomeetri pikkusel Poola-Valgevene piiri lõigul Lublini vojevoodkonnas. Üksused tugevdasid kogu lõigu ulatuses piirirajatisi, parandasid teid ja truupe, rajasid patrullradadele uusi sildu ning viisid läbi muid koostöötegevusi. Lisaks toetasid Eesti kaamerameeskonnad Poola 18. mehhaniseeritud diviisi foto-video materjali kogumisel ja kommunikatsioontegevuste elluviimisel. Eesti toetuselement seisis hea selle eest, et Eesti sihtüksusele oleks ülesannete täitmiseks loodud kõik vajalikud tingimused ja tagatud töövahendid.

Sihtüksus Wisent 5 saabub Eestisse tagasi mai esimestel päevadel.

Viimased uudised