Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Täna alustas Poolas teenistust uus Eesti sihtüksus Wisent 3, mis saadeti Poolasse toetama riiki Valgevenest tuleneva hübriidrünnaku tõrjumisel. 

Üksuse tuumiku moodustab Kaitseliidu Põhja- ja Lõuna maakaitseringkonna malevate kaitseliitlaste baasilt komplekteeritud jalaväerühm. Koos kaitseliitlastega alustavad Poolas teenistust kaitseväe kaamerameeskond ja rahvuslik toetuselement. Sihtüksuses on ligikaudu 60-liikmeline.

„Oleme jätkamas eelmise kontingendi poolt tehtud väga head tööd ning oleme veendunud, et koostöö Poola üksustega saab olema tihe ja edukas,“ ütles sihtüksuse ülem kolonelleitnant Arti Levandi. „Meil on hea meel, et kaitseliitlastel on nüüd võimalik rakendada eelnevalt väljaõppes omandatud oskuseid rahvusvahelises keskkonnas.“

Sihtüksus Wisent 3 lähetati Poolasse märtsi keskpaigani ning see tegutseb samas piirkonnas, kus eelmine kontingent. Üksus jätkab koostööd Poola 18. mehhaniseeritud diviisiga. Sihtüksuse nimi tähendab Euroopa piisonit, mis on Poola kultuuriruumis tähtsal kohal, sümboliseerides jõudu ja tugevust.

Eesti saatis esimese, ligi 70-liikmelise, sihtüksuse Wisent Poolasse detsembri alguses ning see oli mehitatud reservväelaste, tegevväelaste ja tsiviilteenistujate baasil. Teine sihtüksus teenis Poolas jaanuari keskpaigast veebruari keskpaigani.

Eesti üksuste Poolasse lähetamise näol on tegu kahepoolse kaitsekoostöö projektiga, mille raames on muuhulgas ehitatud üle 40 kilomeetri piiritõkkeid, viidud läbi 40 meediaoperatsiooni ning tehtud vaatluslende piiriala jälgimiseks.

Viimased uudised