Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Jaanus Mehikas

Täna alustas Poolas teenistust uus Eesti sihtüksus Wisent 2, mis saadeti Poolasse toetama riiki Valgevenest tuleneva hübriidrünnaku tõrjumisel.

Üksuse tuumiku moodustab Kaitseliidu Lääne maakaitseringkonna ehk Pärnumaa-, Saaremaa- ja Lääne maleva kaitseliitlaste baasilt komplekteeritud jalaväerühm. Koos kaitseliitlastega alustavad Poolas teenistust kaitseväe luure- ja kaamerameeskonnad ning rahvuslik toetuselement.

„See on suurepärane võimalus näitamaks, et kaitseliitlased on meie Poola liitlastele professionaalsed partnerid,“ ütles sihtüksuse ülem kolonelleitnant Rasmus Lippur. „Meie panus aitab Poolal Valgevenest lähtuva hübriidohuga tõhusamalt toime tulla ja kinnitab meie tuge oma olulisele liitlasele.“

Sihtüksus Wisent lähetati Poolasse veebruari keskpaigani ja see tegutseb samas piirkonnas kus eelmine Eesti kontingent. Üksus jätkab koostööd Poola 18. mehhaniseeritud diviisiga. Sihtüksuse nimi tähendab Euroopa piisonit, mis on Poola kultuuriruumis tähtsal kohal, sümboliseerides jõudu ja tugevust.

Eesti saatis esimese, ligi 70-liikmelise sihtüksuse Wisent Poolasse detsembri alguses ning see oli mehitatud reservväelaste, tegevväelaste ja tsiviilisikute baasil. Eesti üksuste Poolasse lähetamise näol on tegu kahepoolse kaitsekoostöö projektiga, mille raames on muuhulgas ehitatud piiritõkkeid, viidud läbi mitu meediaoperatsiooni ning tehtud mitmeid vaatluslende piiriala jälgimiseks.

Viimased uudised