Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Arno Mikkor

Poola president Andrzej Duda kritiseeris Lääne juhte selles, et nad peavad kahepoolseid telefonikõnelusi Vene presidendi Vladimir Putiniga, mis on samaväärne, nagu teise ilmasõja ajal oleks eraviisiliselt läbi räägitud Hitleriga.

Duda ütles intervjuus Saksamaa suurima lugejaskonnaga väljaandele Bild, et ei saa aru, mida loodavad Saksamaa kantsler Olaf Scholz ja Prantsuse president Emmanuel Macron oma telefonikõnedega Putinile võita, kui Venemaa jätkab Ukraina tsiviilobjektide pommitamist.

Macron pälvis eelmisel nädalal rahvusvahelist tähelepanu, kui ütles, et sellised kontaktid Putiniga on vajalikud selleks, et vältida Moskva „alandamist” ja seeläbi säilitada võimalus konfliktile diplomaatiliseks lahenduseks. Macron ütles intervjuus, et Ukraina president Volodõmõr Zelenski palus tal Putinile helistada. Prantsusmaa liider on kõnesid kasutanud ka selleks, et kutsuda Putinit üles vabastama vange, kelle hulgas on Elysée palee teatel väidetavalt ka tsiviilisikud.

„Kas keegi rääkis Teise maailmasõja ajal niimoodi Adolf Hitleriga?” küsis Duda. „Kas keegi ütles, et Adolf Hitler peab oma näo päästma? Et peaksime toimima nii, et see poleks Adolf Hitleri jaoks alandav? Ma pole selliseid hääli kuulnud.”

Suda ütles ühtlasi, et Poola on andnud Ukrainale sõjalist abi 2 miljardi dollari ulatuses. Selle sees on 240 tanki, 100 soomukit, käsirelvad, laskemoon ja muu varustus.

Viimased uudised