Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Eelmisel nädalal Poolas teenistust alustanud ning riiki Valgevenest tuleneva hübriidrünnaku tõrjumisel toetav Eesti sihtüksus Wisent 5 on nädalaga rajanud neli silda, mis muudavad piiri valvamise oluliselt tõhusamaks.

„Seni pidid Poola piirivalvurid teatud piiri lõikudes patrullima jalgsi, kuna erinevad veetõkked ei võimaldanud kasutada ATV-sid. Nüüd oleme rajanud tugevad ja piisavalt laiad sillad mis võimaldavad tõkkeid ületada ja seega on muutunud piiri valvamine palju tõhusamaks ja mobiilsemaks,“ ütles sihtüksuse Wisent 5 ülem kolonelleitnant Marko Land. „Lisaks jätkame piiril juurdepääsuteede parandamist, seni oleme seda teinud pea kümnel kilomeetril. Jätkuvalt tugevdame ka piirikaitse tõkkeid. Esile toomist väärib ka see et oleme saanud läbi viia koostööharjutusi Poola armee pioneeridega.“

Sihtüksus Wisent 5 on lähetatud Poolasse 30. aprillini. Sarnaselt eelnevatele rotatsioonidele tegutseb Wisent 5 Poola idaosas, kus jätkub koostöö Poola 18. mehhaniseeritud diviisiga. Sihtüksuse nimi tähendab Euroopa piisonit, mis on Poola kultuuriruumis tähtsal kohal, sümboliseerides jõudu ja tugevust.

Eesti saatis esimese, ligi 70-liikmelise sihtüksuse Wisent Poolasse eelmise aasta detsembri alguses ning see oli mehitatud reservväelaste, tegevväelaste ja tsiviilteenistujate baasil. Eesti üksuste Poolasse lähetamise näol on tegu kahepoolse kaitsekoostöö projektiga, mille raames valmistatakse muuhulgas maastikku ette tõkete rajamiseks, tugevdatakse olemasolevaid piirikaitse rajatisi ja rajatakse kergemaid piirdeid.

Viimased uudised