Tel. 5897 3482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna, 13. märtsil toimus Põlva Kultuuri- ja huvikeskuses juba kolmas Eesti Töötukassa korraldatud töö- ja karjäärimess. Uksed olid avatud kella 10-13.

Oma ettevõtet tutvustas ligi 20 tööandjat, lõviosa neist Põlvamaalt. Pakkumisel olid nii suvised hooajatööd kui pikaajalise lepinguga töökohad. Tööandjad on valmis tööle võtma vähenenud töövõimega inimesi.

Eesti Töötukassa Põlvamaa osakonna juhataja Katri Mandel’i sõnul oli tööandjaid lisaks Põlvamaale ka Võru-, Tartu- ja Valgamaalt. „Oluline osa messist on töövahendusel – võimalus tööandjatega silmast silma kohtuda, töötingimuste üle arutleda ja huvipakkuva kohta küsida on lisaväärtus, mida messile tulek pakub. Tööandjad pakuvad töökohti erinevates valdkondades: alates arstidest hooldustöötajani, insenerist tootmistööliseni, demineerijast klienditeenindajani. Kokku on meil pakkuda üle 150 töökoha,“ kõneles Mandel.

„Julgustame inimesi tulema töömessile ja otse küsima tööandjalt töötingimuste, ootuste, palga, soodustuste jne kohta,“ lisas Mandel.

Kohal oli kolm kutsekooli. Tööotsimise, karjääri- ja haridustee valikute osas sai küsida nõu töötukassa karjäärinõustajatelt. Oma teenuseid ja võimalusi tutvustasid erinevad koostööpartnerid.

Messiga samal ajal sai kuulata ettekandeid töötukassa pakutavatest õppimisvõimalustest töötavatele inimestele ning tulumaksumuudatustest. Teistes Euroopa riikides töötamisega seonduva kohta sai küsida EURESi nõustajalt.

Kommentaarid

Viimased uudised