Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Keir Rämson

Intsikurmu Festival toimub tänavu 10. korda ning kutsub kõiki 5. ja 6. augustil Põlvasse metsapargi võlumaale, kus publikut ootavad tundega kureeritud programm muusikast, kunstist ning toiduelamustest. 

„Intsikurmu pöördub tagasi oma juurte juurde,“ selgitab festivali üks korraldajatest Mihkel Kübar tänavuse korraldusprotsessi telgitaguseid. Kübara sõnul on korraldusmeeskonnal olnud aega tegevuste taasmõtestamiseks ning augustikuu saabumist oodatakse õhinaga. „Intsikurmu eesmärgiks on alati olnud pakkuda põnevat ning värsket – veel ka mõneti avastamata – talenti ning segada seda juba tuntud tegijatega. Just see sümbioos uue ja vana vahel on see, mis teeb Intsikurmust Intsikurmu,“ rääkis Kübar.

Festivali muusikaprogramm jaotub kolmele lavale ning esimesed artistid on tänavuse festivali muusikaprogrammis koha sisse võtnud. Kodumaistest artistidest astuvad festivali lavadele Yasmyn koos spetsiaalselt Intsikurmuuli keskpaigaks jagab Intsikurmu oma sõpradele kogu kava. „Intsikurmu on muusikastiilide ja artistide avatud platvorm. Kui artistis on piisavalt sisu, hoolimata stiilist, siis on tal koht ka festivali programmiu jaoks loodud lavashowga, Minimal Wind, Maris Pihlap, Taavi-Peeter Liiv, Stonekiller 81 ning Mahavok. Välismaist vürtsi lisavad Taani indie-bänd Efterklang, Inglismaa räpp-artist Noisy, legendaarne eksperimentaalset jazzi viljelev Jaga Jazzist Norrast ning rokkbändid The Holy Soomest ja Django Django Inglismaalt. Programm täieneb js,” avas muusikaprogrammi koostamise tagamaid programmimeeskonna liige Uku Kübar.

Erinevates vormides kunst on festivali sõpradele olnud alati üllatav ja rõõmustav. Sel aastal löödi käed Tartus asuva Kõrgema kunstikooliga Pallas, kelle tudengid hoolitsevad unikaalse õppeaine raames kogu festivaliala dekoreerimise eest. „Loominguline koostöö on üks Intsikurmu põhiväärtustest ning tudengitelt tuleva loova energiaga saab festivaliala tänavu põnevam kui kunagi varem,“ kinnitas festivali peaprodutsent Silver Roostik. „Intsikurmu on inimlike väärtuste laadimispaik. Läbi kunstilise atmosfääri püüame igas inimeses üles äratada loomingulisuse pisiku, mis aitab tal peale festivali oma igapäevast tööd teha paremini, ilusamini ning edukamalt,” lisas Roostik.

Intsikurmule saab tulla perega. Lastekurmu – laste oma festival, suure festivali sees. „Loome metsaparki imedemaa, kus väike saab ennast tunda suurena ja suur väikesena. Lastekurmu ootab taas ka pere kõige pisemaid metsavõlusid avastama, mürgeldama ning festivalimelu nautima,” sõnas festivali lasteprogrammi eest vastutav Bianka Soe.

Põlva metsapargist leiab ka tänavu Intsikurmu Festivali sõpradele juba südamelähedaseks saanud metsakino, mida sel korral kureerib Raigo Saariste. „Metsateemaline filmiprogramm sisaldab endas nii täispikki filme, kui täiesti eripalgelisi lühifilme. See ei ole kaks päeva dokumentaale, vaid avab läbi ühe märksõna kogu kinomaailma laiahaardelise võimaluste piirid – metsakinolinale leiavad tee filmid Aasiast Ameerikani ning Eestist Aafrikani,” avas filmiprogrammi taguseid Raigo.

Lisaks paitavad meeli metsalava, mis avab kultuurimaailma erinevaid nurki, legendaarse Viktor Kassi mälestuseks loodud maleala ning tänavatoiduala.

Piiratud koguses pääsmeid festivalile on juba müügil Ticketeris. Võimalus on ka panna kokku 5 liikmeline punt ning soetada pundipass. Pileteid on veel nii telklasse kui karavaniparklasse.

Intsikurmu 2022. festivalil kehtivad ka 2020. ja 2021. aasta edasilükatud festivalide piletid, välja arvatud kasutamata telefestivali piletid.

Viimased uudised