Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Põlva valla tekke puhul lepiti lisaks koolidele, teedele ja muule kokku ka uue vallamaja ehituses Põlva uue keskväljaku äärde. Sellest pidi saama linna süda, mis Põlval seni puudus.

Nüüd on aga teatud seltskond alustanud aktiivset kampaaniat vallamaja vastu. Üks kampaania alusepanijaid on PR-mees Igor Taro, kes lahkus erakonnast Isamaa, liitus uue migrandi-meelse erakonnaga Eesti 200 ning rakendas vallamaja ehituse, õigemini ehitamata jätmise oma valimiskampaania ette.

Viimased aasta otsa on Taro tampinud sotsiaalmeedias agaralt mutta oma endist koduerakonda ning kuulutanud kõigile, et vallamaja ehitus on jama. Riigikokku ta ei pääsenud ja võeti maha Põlva vallavolikogu esimehe kohalt. Taustaks olgu märgitud, et poliitikasse tuli Taro tänu Isamaale, kes tegi temast Põlva maavanema. Enne seda oli Taro ERRi Kagu-Eesti korrespondent.

Praegu on seis selline, et jätkuvalt Põlva volikokku kuuluv Taro on suutnud osa volikogust enda poole meelitada. Vallavalitsus eesotsas Georg Pelisaarega on aga seisukohal, et vallamaja tuleks ikkagi vastavalt varem kokku lepitule valmis ehitada, edastas ERR.

Praegu asub Põlva vallavalitsus kolmes erinevas hoones. Ruumid on ajale jalgu jäänud ja liikumispuudega inimestele ligipääsmatud. Uus hoone maksaks vallavanem Georg Pelisaare hinnangul 1,6 miljonit eurot ning raha selle ehituseks tuleks nii ühinemislepinguga saadust kui ka laenudest.

Taro tugineb läbi viidud küsitlusele, mille kohaselt toetab rahvas vallamaja ehitamata jätmist. Kuigi küsitlusele vastas vaid tühine 3 protsenti valla elanikest, peab Taro seda piisavaks, et nõuda vallamaja ehitamata jätmist.

„Tegemist oli ühe huvigrupi poolt korraldatud küsitlusega ja ma ütleksin, et seda ei saa päriselt võrrelda rahvaküsitlusega, mis toimus enne ühinemist ja millega siis kinnitati ühinemisleping,” märkis vallavanem Pelisaar. Ta lisas, et kui vallamaja ei tule, tuleks ühinemislepet muuta ning selleks on vaja kahe kolmandiku volikogu liikmete nõusolekut.

Viimased uudised