Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Põlvas läksid neljapäeva pärastlõunal paisjärve õhukesele jääle kuus last, kellele politsei ja päästjad kohapeal loengu pidasid.

Häirekeskus sai kell 14.28 teate, et Kalda tänava piirkonnas on kuus last õhukesele järvejääle läinud.

Kiiresti kohale läinud politseinikud ja päästjad selgitasid kaldale kutsutud lastele õhukese jääga seotud ohtusid, vahendas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja.

„Isegi hea ujumisoskuse korral on läbi jää vajumine väga ohtlik, sest omal jõul sealt välja pääsemine võib osutuda äärmiselt keeruliseks,” ütles Lõuna päästekeskuse ennetusbüroo juhataja Arvi Uustalu. „Külmas vees kaotab täiskasvanud inimene kümne minutiga teadvuse. Lapsed või eakad veelgi kiiremini. Seega päästab jää murdumise korral vaid väga kiire abi.”

Nõrgal jääl viibijatest ei tohi kindlasti niisama mööda jalutada, vaid nad tuleb end ise ohtu seadmata jäält kohe ära kutsuda. Abi vajavat inimest märgates tuleb helistada numbril 112.

Jääle minek on ohutu alles pärast paarinädalast külma, kui on tekkinud vähemalt 10 cm paksune pragude ja lõhedeta jääkate. Samas võib jää paksus ka ühe veekogu peal olla väga erinev. Jää on õhem voolava veega kohtades, nagu jõekäänakutel, ojade või kraavide suubumiskohtades ja allikate juures; samuti koolmekohtadel ja kõrkjate või sildade lähedal.

Lõunaeestlane

Viimased uudised