Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

põlva gümnaasium

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps avab esmaspäeval Põlva Gümnaasiumi uue hoone Piiri tänaval, mis on Eesti esimene liginullenergia koolimaja.

„Tänapäevane gümnaasium on nagu korralik nutitelefon: ligitõmbav, lihtsasti kasutatav, valikuterohke ja nutikas sisu on ühendatud esteetiliselt kauni ja kasutajasõbraliku vormiga,” sõnas gümnaasiumi direktor Alo Savi.

Gümnaasiumis on viis õppesuunda: kultuuri-, loodus-, reaal-, sotsiaal- ja üldsuund. Valikkursuseid võimalik valida 67 kursuse hulgast, nendest 15 pakutakse koostöös piirkonna kutsekoolide ja teiste riigigümnaasiumidega. Koolis tegutseb 11 õpilasfirmat, vahendas teadus- ja haridusministeeriumi pressiesindaja.

Põlva maakonnas on gümnaasiumiastmes õpilasi kokku 327, neist 217 õpib riigigümnaasiumis. Põlvamaal saab gümnaasiumiharidust omandada lisaks riigigümnaasiumile veel Värskas, Kanepis ja Räpinas.

Enam kui 2300 ruutmeetri suuruse gümnaasiumihoone rajas Põlvasse OÜ Ehitus5ECO, projekteeris AS Resand, kes kaasas Saksamaalt energiasäästlike koolide ja lasteaedade eksperdi Gernot Vallentini. Gümnaasiumihoone arhitekt on Pille Pärn. Ehitustöid rahastati Euroopa Regionaalarengu fondi ning riigi rahaga.

Lõunaeestlane

Viimased uudised