Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Räpina Lõuna päästekeskus

Räpina vallas vajus teisipäeval Meelva järvele kalastama läinud 35-aastane mees läbi jää ja, vaatamata kaaslase pingutustele teda päästa, uppus.

Õnnetusest teatas kella 13.54 ajal uppunuga koos järvel olnud mees, kes üritas päästa paarisaja meetri kaugusel läbi jää vajunud kaaslast. Kahjuks ei õnnestunud tal üksinda hätta sattunut jääaugust kätte saada, teatas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja.

Pinnaltpääste varustuses ja ujuva päästelauaga varustatud päästjad liikusid kiiresti kaldast 35 meetri kaugusele järvele, said mehe veest kätte ning tõid ta kella 14.20 ajal kaldale.

Kahjuks 35-aastase mehe elu päästa ei õnnestunud. Päästetöödel tegutsesid Räpina päästekomando päästjad, kellele tuli pisut hiljem appi Põlva meeskond.

Järvejää oli õnnetuspaigal kõigest 5-6 sentimeetri paksune. Päästeamet hoiatab tungivalt, et veekogudele tekkinud jää on liiga õhuke ja praegu jääle minek on eluohtlik.

Turvalisema jää tekkeks, mille paksus algab 10 sentimeetrist, peaks kõvem külm püsima mitu nädalat. Kalastajad peavad alati arvestama, et jääolud on veekogu ulatuses muutuvad ja sulailmadega jääle kogunev vesi lisab jääle lisakoormust.

Jääl liikudes peab mõtlema enda ohutusele ning võtma kaasa jäänaasklid, millega ennast läbi jää vajudes tagasi jääle tõmmata. Jääkülm vesi halvab inimese tegutsemisvõime kümnekonna minutiga, kuid abi saabumine kaugemalt võtab alati aega.

Lõunaeestlane

Viimased uudised