Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

 

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Põlvamaa turismiettevõtjad Soomaal. Foto: PAK

Teisipäeval ja kolmapäeval, 16.-17. oktoobril 2018 viibisid Põlvamaa turismitegijad õppereisil Viljandimaal.

Esimene õppepäev algas kohtumisega Viljandi linnavalitsuses, kus külalisi võttis vastu avalike suhete ja turismiameti ametijuhataja Krista Kull. Viljandi linn on suuruselt 6. linn Eestis, mille rahvaarv üle 17 700 inimese. Viljandi kuulub Hansa Liitu alates 14. sajandist. Erinevate sündmuste ampluaa on lai, nt leiavad aset Viljandi pärimusmuusika festival, hansapäevad, spordiüritustest uisumaraton, Viljandi järve jooks, kitarrifestival.

Linn on aktiivselt tegelenud viitade, taristu ja kohalike meenete arendamisega. Turunduses on suur roll multimeedial: fotod, videolood, sisuloome sotsiaalmeedias. Krista tõi välja, et oluline on linna nn „müümine“ oma inimestele – kui kohalikud on teadlikud kõigist võimalustest ja sellest, mis toimub, siis tulevad ka nende sõbrad ja sõprade sõbrad. Koos käidi Viljandi vanas veetornis, millest avaneb lummav vaade Viljandile!

Seejärel toimus ringkäik värskelt uuenduskuuri läbinud Park Hotell Viljandi´sse, mis on väga põneva arhitektuurilise lahendusega – ruumi kõige paremaks ärakasutamiseks on maja sees väikesed sillad.

Järgnes ekskursioon giidiga Viljandi linnas, mis on tuntud oma ilusa järveranna, trepimägede, lossivaremete, mitmete parkide ja ajalooliste majade poolest. Linnapildis võib mitmel pool näha maasikaid, mis kutsuvad tutvuma Kondase keskusega (naivistliku kunsti muuseum).

Põgusalt astuti läbi Viljandi Turismiinfokeskusest, kus lisaks infomaterjalidele leiab külastaja eest muljetavaldava meenevaliku alustades magnetitest-postkaartidest erinevate riideesemeteni.

Õppereis jätkus samuti hiljuti uuenenud Ugala teatris. Ekskursioonil nähti salapäraseid lavataguseid nurki, kuhu tavaline teatrikülastaja niisama ligi ei pääse. Kogu teatri kollektiiv on ligi 100 inimest, neist näitlejad 25.

Päeva lõpetuseks külastati endises külakoolimajas asuvat ERMi Heimtali muuseumi. Südantsoojendav oli  kohtumine tekstiilikunstnik, emeriitprofessor ja akadeemik Anu Rauaga, kes tutvustas muuseumi rahvusliku käsitöö näidiste kogu. Põlvamaalastele avanes võimalus külastada ka tema kodutalu, kus valmivad imelised kunstiteosed – kootud vaibad.

Teine õppepäev viis Põlvamaa turismitegijad Soomaale. Külastati Soomaa Rahvuspargi Külastuskeskust, millel ligi 100 000 külastajat aastas, pooled neist välismaalased. Saadi huvitavat teada Soomaa eripäradest: mida kujutab endast viies aastaaeg ning mida see endaga kaasa toob. Turism Soomaal elavneski rahvuspargi moodustamisega 25 aastat tagasi.

Seejärel toimus Riisa Rantšos kohtumine loodusturismi ettevõtja ja giidi Aivar Ruukeli ning rantšo perenaise Keily Rändveega. Räägiti, millega peab üks ettevõtja Soomaal arvestama, kuidas toimub koostöö jpm. Reisiseltskond põikas läbi ka Tipu looduskoolist ja Kõpu Külastuskeskusest.

Päeva teises pooles tehti ringkäik Suure-Kõpu mõisas, kus saadi teada mõisa ajaloost ja mõisaga seotud lugudest. Tänapäeval tegutseb mõisa peamajas mõisakool. Enne koduteele asumist käidi läbi Mulgi Savikojast, milles valmivad kohalikku päritolu meened ja tarbekeraamika.

Põlvamaa turismiettevõtjate osalemist õppereisil rahastati Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks”.

Õppereisi viis läbi Põlvamaa Arenduskeskus. Reisikava kokkupanemise ja kontaktide vahendamise eest täname Viljandi Turismiinfokeskust.

Viimased uudised