Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Põlvamaa Rohelisema Märgi uued tooted. Foto: PAK

SA Põlvamaa Arenduskeskuse eestvedamisel on Põlvamaa toidutootjate ühisalal, mis asub D-hallis, väljas üheksa ettevõtet. 25.-27. aprillini toimuval Maamessil on sel aastal väljas 480 eksponenti 12st riigist. Eelmisel aastal külastas messi 45 000 inimest. 

„Põlvamaa „Rohelisema märgi“ ettevõtjad on ühiselt messil käinud juba aastast 2010, aga sel korral on meiega ka teisi toidutootjaid. Eriti põnev on see viiele ettevõttele, kellel puudub üldse igasugune messikogemus,“ ütles projektijuht Kaisa Tammoja.

Maamessi külastajad teavad ja oskavad otsida juba staažikaid Põlvamaa „Rohelisema märgi“ ettevõtete nagu Üvasi Talu OÜ, Süvahavva Loodustalu OÜ, Kõlleste Garlic OÜ ja OÜ Zerna Ökotalu üle-eestiliselt tuntud ja kvaliteetseid tooteid.

Eelmisel aastal oma toodetele „Rohelisema märgi“ saanud ettevõtetest on esimest korda Maamessil ühisalal mett ja maheküülikuliha pakkuv Taevaskoja Meejaam OÜ ja erinevate vikerforellist valmistatud tootete valmistaja Mooste Kalaköök OÜ.

Täiesti esmakordse messikogemuse saavad Päkamäe Maius OÜ, Õlimeisterid OÜ ja Haameri talu Lihapood OÜ. „Nende toodetel veel märki ei ole, aga üks neist on märgitaotluse juba esitanud ja loodame, et ka teised kaks kaaluvad meiega ühinemist“, ütles märgi koordinaator Kristel Koddala.

„Poolteist aastat tagasi loodud Haameri Talu Lihapoega oleme jõudnud maakonnas nelja müügikohani ja anname tänaseks tööd rohkem kui kle. Meie müüdav liha on pärit Haameri talust, kasvatame loomad algusest lõpuni ise ja toodame ka sigade söödaks minema vilja. Tegelikult oleme väikene pereettevõte, kes armastab maaelu ja tahab, et piirkonnas oleks elu,“ ütles Haameri talu perenaine ja lihapoodide omanik Ave Haamer.

Põlva maakonna toiduettevõtjaid on Maamessil teisigi, kõrvalboksis on AS Lõuna-Pagarid, toidualal on veel on müügil Irja Salvide looduskosmeetika.

Projekti tegevusi rahastati Euroopa Regionaalarengu Fondist prioriteetse suuna 5 „Väikese ja keskmise suurusega ettevõtete ja piirkondliku ettevõtluse arendamine” meetme “Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine” tegevuse 5.4.2. „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks” raames.

Kommentaarid

Viimased uudised