Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

põlvamaa giidi

Põlvamaa sai laupäevase atesteerimise järel juurde 13 giidi, kes on valmis tutvustama maakonda käigu pealt läbi bussiakna kui ka turismiobjektide juures.

Põlva maakonnas saavad giiditööd teha nüüd Ave Pau, Helian Bleive, Lily Lind, Kati Taal, Ulla-Maia Timmo, Olga Nuusberg-Lapp, Andra Preeden, Marge Ojastu, Sigita Matulveciene, Toivo Lees, Kaire Hakk, Kairi Songi, Ülle Kullamaa.

„Neil giididel on tõsine tahtmine Põlvamaad tutvustada. Avatus ja soov suhelda ongi väga olulised giidi tunnused. Seega, tegemist on potentsiaalselt väga tugeva seltskonnaga. Olen veendunud, et giid peab olema kohalik. Seepärast on sellise koolituse organiseerimine väga tänuväärne,” ütles atesteerimiskomisjoni kuulunud Siiri Toomik.

Põlvamaa Arenduskeskuse vedamisel toimunud giidide koolitus oli jagatud kaheksapäevaseks koolituste sarjaks.

Selle jooksul käsitleti giiditöö kutseoskusi ja ekskursiooni läbiviimise metoodikat. Praktiline koolitus sisaldas ka õppereise marsruutidel Põlva-Värska-Räpina, Taevaskoja-Kiidjärve-Postitee ja Valgjärve-Kanepi.

Giidide atesteerimisele kaasatud Tallinna Giidide Ühingu tegevgiidi Laura Tauli sõnul oli tal juba esimesel kohtumisel hea meel näha, et kõigist osalejatest saab giididena asja.

„Inimesed esindasid eri kante ja nägemusi Põlvamaalt. Kõik nad on uhked oma piirkonna üle ja keegi ei tunne mingit valehäbi – selle asemel nähakse võimalusi. Nad on kohalikud ja teavad, millest rääkida ja mida rõhutada,” lausus Taul.

Lõunaeestlane

Foto: Riinu Räim

Viimased uudised