Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Põlvamaa parimad koolilõpetajad. Foto: POL

Sel kolmapäeval, 6. juunil 2018 tunnustati Põlvas tänavusi parimaid keskkooli lõpetajaid. Tunnustuse pälvisid kuus õpilast Põlva Gümnaasiumist ja kolm õpilast Räpina Aianduskoolist.

Põlvamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Georg Pelisaar tõdes oma tervituskõnes, et tänased elluastujad on palju targemad ja ambitsioonikamad, kui põlvkond tema nooruse ajal. Pelisaar soovitas parimatel lõpetajatel jätkata seda teed ja seada järjest kõrgemaid sihte. „Hankige endale võimalused ja tehke mida iganes, aga tehke seda nii, et Põlvamaa jääks selleks kohaks, kuhu tagasi pöörduda tahate. Meie omalt poolt teeme kõik, et siin hea olla oleks. Jälgime teie käekäiku. Head lendu!“

Oma videotervituse edastas ka haridus- ja teadusminister Mailis Reps, kes rõhutas, et tublid lõpetajad on tõestus sellest, et ka väiksemates kohtades on võimalik omandada väga head haridust. „Täna lõpetatud koolitee on aluseks sellele, kelleks te saate täiskasvanuna.“

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevast inspireerituna kingiti igale õpilasele Jaak Juske raamat „Sada põnevat lugu Eesti Vabariigist“. Autor proovis sellesse raamatusse leida põnevaid ning pöördelisi seiku ja sündmusi võimalikult paljudest valdkondadest, alates seksuaalelust ja lõpetades looduskaitsega. Sinna vahele jääb Eesti elu kogu oma kirevuses. Raamatusse said ka tragöödiad ja skandaalid, mis vapustasid omal ajal ühiskonda ning tekitasid kõneainet. Iga tubli lõpetaja pingutustele mõeldes, sisaldab teos tsitaati: „Parim, mida inimene võib teha, on harida iseennast ning arendada oma võimeid, et temast oleks maksimaalselt kasu inimkonnale“ (J.Fields).

Põlva Gümnaasiumi kuldmedalistid on Annabel Jaamaste, Helle Leis ja Krister Vasser.

Põlva Gümnaasiumi hõbemedalistid on Annabel Hakmaa, Kristo Kooskora ja Maris Neeno.

Räpina Aianduskooli parimad lõpetajad on Indrek Lillenberg, Helena Jõers ja Kärt Ilm.

Parimate lõpetajate vanemaid tunnustades sõnas Georg Pelisaar, et varem või hiljem kujunevad meie lapsed iseenda moodi, kuid vanema lohutavat sõna, toetavat kätt või julgustavat pilku on ikka vahel vaja.

Tunnustamise ja piduliku kontserdi järgselt ootas lõpetajaid ja nende vanemaid suupistete laud ning võimalus suhtlemiseks vabas õhkkonnas.

Kontsertaktusel esinesid Põlva Muusikakooli õpilased Sireli Salum, Linette Risttee ja Jan-Mattias Kottise, juhendasid Riivo Jõgi ja Margot Suur. Aktust juhtis Põlvamaa Arenduskeskuse kultuurispetsialist Asser Jaanimets.

Tunnustamist korraldas Põlvamaa Arenduskeskus, finantseeris Põlvamaa Omavalitsuste Liit.

Foto:POL

Viimased uudised