Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Põlvamaa omavalitsuste liit ootab taotlusi kogu Põlvamaad ja kaugemaidki piirkondi haaravate kultuurisündmuste korraldamiseks.

Toetust saab taotleda Põlvamaa kultuuripärandit, inimesi ja olulisemaid kultuurisündmusi tutvustavate trükiste väljaandmiseks, kultuurialaste välissuhete loomiseks ja arendamiseks, koostööprojektide jaoks ning maakondlike kultuurikollektiivide tegevuste toetamiseks, teatas omavalitsuste liit.

Järgmise aasta eelarvest eraldatakse kultuuri valdkonna edendamiseks orienteeruvalt 19 000 eurot, millest ligikaudu poole moodustavad rahastatavad kultuuriprojektid.

Traditsiooniliselt on omavalitsuste liidu kultuuri valdkonna rahaga toetatud Põlvamaa Kultuuripärli väljaandmist, kultuurikalendrite trükkimist, maakonna žanripäevade korraldamist, Põlvamaa Kultuuri Koostöökogu tegevusi. Viimastel aastatel on tähtsamaks muutunud ka Põlvamaa mainesündmuste toetamine ning lisandunud on nende ühisturunduse koordineerimine ja rahastamine.

2016. aastal eraldati kultuuri valdkonna jaoks samuti 19 000 eurot, millest 10 200 euro ulatuses toetati erinevaid kultuuriprojekte, 2800 euro eest maakondlikke kultuurikollektiive, 1000 euroga žanripäevi ning 5000 euroga Põlvamaa mainesündmusi.

Taotluste esitamise tähtaeg on 25. november.

Lõunaeestlane

Viimased uudised